1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. “ŞEYHO HOCA ile İslami Uyanışın Dünü Bugünü” kitabı Ekin Yayınları’ndan çıktı
“ŞEYHO HOCA ile İslami Uyanışın Dünü Bugünü” kitabı Ekin Yayınları’ndan çıktı

“ŞEYHO HOCA ile İslami Uyanışın Dünü Bugünü” kitabı Ekin Yayınları’ndan çıktı

Ekin Yayınları, Hamza Türkmen’in Şeyho Duman ile gerçekleştirdiği nehir söyleşilerden oluşan “ŞEYHO HOCA ile İslami Uyanışın Dünü Bugünü” isimli kitabı yayımladı.

04 Ocak 2021 Pazartesi 19:38A+A-

Kitabın tanıtım yazısından:

Bu eser; Türkiye İslamcılık tarihi ve İslami uyanış süreci ile ilgili önemli çalışmalar ve eserler ortaya koyan Hamza Türkmen’in; “İslami Uyanış Süreci”nin ender isimlerinden olan Şeyho Duman ile gerçekleştirdiği nehir söyleşilerden oluşmaktadır.

Türkiye’deki İslami uyanış ve bilinçlenme sürecin ender sacayaklarından birisi olan Şeyho Duman; Kur’an eğitiminin yasaklandığı, ezanın Türkçeleştirildiği bir süreçte Adıyaman Artan Köyü’nde 1938 yılında doğdu. Duman’ın Artan Köyü’nden Malatya’ya oradan da resmi ideolojinin üretildiği başşehir Ankara’ya uzanan hayat hikâyesi mahrumiyetlere, yasaklara, imkânsızlıklara rağmen Müslümanca var kalmaya, hakkı öğrenme ve öğretme gayretlerine, ıslah-ihya ve inşa çabalarına tanıklık yapan yaşayan bir tarih kesitidir.  Şeyho Duman, yaygın mahlasıyla Şeyho Hoca, ıslah çabalarının gelişmekte olan birikimi ile bizler arasında köprü vazifesi gören bilinci zinde, misyonunu halen devam ettiren önder insanlarımızdandır.

Şeyho Duman, gençleri imrendirecek bir heyecanla ilmi, sosyal, eylemsel ödevlerini ve mücadelesini ileri yaşına rağmen örnek bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir.

İlgili kitap tanıtımı için tıklayınız

1-kapak-1.jpg

ŞEYHO HOCA ile

İslami Uyanışın Dünü Bugünü

Hamza Türkmen

Basım: Ocak 2021

Isbn: 9786257105729

304 Sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak

Fiyat: 35 TL

Ekin Yayınları

02125241028

[email protected]

twitter/ekinkitap

facebook/ekinkitap

 

2-dikey-1.jpg

HABERE YORUM KAT

3 Yorum