1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Sözcü'nün Manşetinde Aleni Yalan
Sözcünün Manşetinde Aleni Yalan

Sözcü'nün Manşetinde Aleni Yalan

Darbe destekçisi Medya, darbeci paşalarının yargılanmasıyla çileden çıktı. Birbirinden ilginç ve asılsız iddialarla manşetler atarak halkı kandırmaya çalışmaktan çekinmez oldular...

16 Şubat 2011 Çarşamba 18:07A+A-

Darbe dönemlerinde işinden, eğitim hakkından olan; evine ekmek götüremeyen, bunalımlara giren, intiharlara sürüklenen, YAŞ kararlarıyla kararan hayatları görmeyen zihniyet bugünlerde darbe planı yapan paşaların yargılanmasıyla adeta çileden çıktı. Yalan, doğru demeden yazıp çizmeye, fitne fesadını kusmaya başladı.

Balyoz davası kapsamında tutuklanan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa Korkut Özarslan'ın annesinin candaş medyanın yazdığı gibi kalp krizinden değil siroz hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti öğrenildi.

Candaş Medya ise, 10 gündür GATA'da yoğun bakımda olduğu; yaklaşık 1 haftadır da şuurunun kapalı olduğu belirtilen Anne Özarslan'ın vefatını çarpıtarak vermekten çekinmedi.

Haberi 'Öldüren Balyoz' tabiriyle manşetine taşıyan fitnenin 'Sözcü'sü ise Korgeneral Özarslan'a cenazeye katılması için izin verilmesine rağmen; "Az daha Paşa'yı cenazeye göndermiyorlardı" diyerek yalan haberin doruğuna çıktı.

Başbakan Erdoğan ile Korgeneral Özarslan'ın bir törende birlikte çekilmiş fotoğrafına da yer veren Gazete, "Tayyip'in kutladığı iflah olmuyor" başlığını kullanarak Başbakan'a yine 'Tayyip' diyerek hitap etti.

Darbe planı yapmaktan yargılanan, tutuklanan balyozcuları göklere çıkaran bir yoruma da yer veren 'Sözcü', dün Güneydoğu'da yaşanan olayları da bu tutuklamalar neticesinde meydanın PKK tarafından boş bulunması olarak değerlendirdi. (Zira Türkiye'de bu tür eylemlere Emniyet mensupları değil, TSK ve özellikle de paşalar müdahale ediyordu ya hani !..)

AKTİF HABER

İşte Sözcü'nün artık şaşırtmayan skandal manşetlerinden biri daha:

HABERE YORUM KAT