1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Hüseyin’in İntikamını Almak İçin Suriye’deyiz"
"Hüseyin’in İntikamını Almak İçin Suriye’deyiz"

"Hüseyin’in İntikamını Almak İçin Suriye’deyiz"

Halep’in güneyinde geçtiğimiz günlerde esir alınan bir Hizbullah Komutanı: ‘ Biz Kerbela’nın intikamını almak için Suriye'deyiz’ dedi.

A+A-

Yılmaz Bilgen / Haksöz Haber

30 bine yaklaşan sayısı ile Suriye’de savaşın önemli aktörleri arasında yer alan Hizbullah örgütünün  Halep’te ele geçirilen komutanı:  “Buraya 1300 yıllık bir hesabı görmek için geldik. Kerbela’da Hüseyin’i katledenlerle Suriye’de savaşan teröristler arasında fark görmüyoruz. Şeyh Hasan Nasrallah bize Lübnan’da iken, ‘Suriye’de Esed’e karşı savaşanların İmam Hüseyin’i Şehit edenlerle aynı zihniyete sahip ‘teröristler’ olduğunu’’ söyledi.

“Hasan Nasrallah: Başta  İsrail olmak üzere İslam düşmanlarının kışkırttığı grupların Suriye’de terör estirdiğini ve ülkenin geleceğini mahvetmeye çalıştığını, bizimde Yezid’in yolunda gidenlere karşı kıyam etmemizin farz olduğunu ifade etti. Nasrallah: İmam Ali ve İmam Hüseyin’i Şehit eden haricilerin torunlarından hesap sorma vaktinin geldiğini ve Suriye’de şehit olanların Kerbela’da Hüseyin’le savaşıp Şehit düşenler gibi haşrolacağını söyledi. İşte biz bu amaçla Suriye’de savaşıyoruz.” dedi. 

HABERE YORUM KAT

25 Yorum