1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Gölcük Sulandırma Timi Deşifre Oldu
Gölcük Sulandırma Timi Deşifre Oldu

Gölcük Sulandırma Timi Deşifre Oldu

Can Ataklı nasıl suçüstü yakalandı? Balyoz ve Gölcük'ü sulandırma timi'nin son icraatları neler? NTV ve CNN'e bu servis edilen sulandırmaları nasıl haber yaptı?

03 Şubat 2011 Perşembe 20:29A+A-

Geçtiğimiz haftasonu Yeni Akit'ten Yener Dönmez, Genelkurmay içerisinde birilerinin Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner'in bilgisi dışında Balyoz ve Gölcük'te ortaya çıkan belgeleri sulandırmak için bir dosya hazırladıklarını ve bunu da Can Ataklı üzerinden servis etmeye çalışacaklarını yazmıştı.

Can Ataklı, Yener Dönmez'in bu yazısına dün küfürler eşliğinde ağır bir yanıt vermiş ama iddialarla ilgili net birşey söyleyememişti.

Yener Dönmez, bugünkü yazısında Can Ataklı'ya yine somut olaylarla karşı yanıt verdi. Dönmez, yazısında bu konuda yakında önemli deşifreler yapacağını açıkladı.

İşte Yener Dönmez'in bugünkü yazısı;

Genelkurmay'ın kalbinde Balyoz Darbe Planı hakkında fışkıran sayısız belgeyle ilgili Orgeneral Çetin Doğan'ın Musevi asıllı damadı Dani Rodrik uzunca bir süredir sulandırma çalışmaları yürütüyor.

BİR EKİP VAR

Yapılan; belgelere belgelerle karşılık vermek değil, kafalarda soru işaretleri oluşturma çabası. Ekonomi alanında önemli bir akademisyen olan ve Amerika'da yaşayan Rodrik'in, binlerce sayfalık Balyoz belgeleriyle ilgili açıklamaları şaşırtmıştı beni.
Yaptığı açıklamalar ve internet ortamında yaptığı yayınlar bir ekibin çalışmakta olduğunu çok açık gösteriyordu.

MALATYA'DAKİ İÇ GÜVENLİK SEMİNERİ'NDE NE KONUŞULDU?

Bu ekibin kim olduğuyla ilgili sorular kafamı uzun süredir meşgul ediyordu.
Geçen haftasonu Can Ataklı'yla ilgili bu çerçevede kritik bir yazı yazdım.
TSK'nın en önemli zirvelerinden ve adeta yıldızların gökten yere indiği bir toplantı oldu geçtiğimiz günlerde. Malatya'daki İç Güvenlik Semineri'ydi bu.
Bu zirveden, çok kritik bir bilgi edinmiştim.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner seminerde çok kesin bir dille şunu söyledi: "Basın ile temasa geçmeyin. Basına bir şey söylenecekse onu biz söylüyoruz." Ancak Paşa'nın bilgisi haricinde, Rodrik'ten başlayan süreçte basınla bir dizi etik dışı temas zinciri kurulduğunu öğrendim.

Bu çerçevede Genelkurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin'in, İKK ve Güvenlik Daire Başkanı Tümgeneral Muharrem Mutlu Arıkan ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tümgeneral Caner Bener'in faaliyetlerine dikkat çektim.

IŞIK KOŞANER'İN HABERİ YOK

Işık Paşa'nın bilgisi dışında, Balyoz ve Gölcük'ten çıkan belgelerle ilgili kafa karıştırma ve sulandırma çalışmasını/ekibini deşifre ettim.

BEN SOMUT KONUŞTUM İSİM VERDİM, CAN ATAKLI İSE KÜFÜRLE KARŞILIK VERDİ

Bu çerçevede Tuğgeneral Tayyar Süngü ile Can Ataklı'nın görüştüğünü, sonrasında bu ekip tarafından hazırlanan çalışmaların Ataklı'ya servis edileceğini de deşifre ettim.
Ben açıkça isim vererek somut olaylar sunarken, Can Ataklı küfürle karşılık verdi.

"CAN ATAKLI SUÇÜSÜT YAKALANDI"

Ettiği küfür ve hakaretler, içteki sancıdan, suçüstü olmaktan, panikten meydana geliyor. Süngü Paşa'yla görüştüğünü itiraf etmek zorunda kalıp, "Ama 20 saniye görüştüm" diyor.

Bir komutan telefonu açar, emrini verir, karşıdan "Emredersiniz" yanıtını alır ve kapatır. Ancak bu tip bir görüşme 20 saniye sürer.

Bu bile Ataklı'nın içine girdiği acıklı durumun itirafnamesi aslında.
Ama olay burada bitmedi.

Balyoz Davası, Orgeneral İlker Başbuğ'un deyimiyle "karşılaştığımız en ciddi olay"dır.

Demokrasimizde bir dönüm noktası olan bu davaya karşı çalışan "localar", ekipler ve görevlileri tek tek deşifre edeceğim.

GÖLCÜK'Ü SULANDIRMA TİMİ'NİN EN TAZE İCRAATLARI

Cumhuriyet gazetesinde geçen hafta (28 Ocak) "Donanmada CD Krizi" başlığıyla, Gölcük'te döşeme altından çıkan 4 CD'yle ilgili el koyma tutanağına, askerlerin imza atmadığı, dolayısıyla delil olmayacağı haberi verildi manşetten.

Ertesi gün de "Balyoz'da Şüpheli Kayıt" başlıklı ikinci bir manşet...
Bu manşetler "ekibin" en taze üretimleri...

Haberler Cumhuriyet'in "Albay Çocuğu" muhabirine servis edilmiş.
Haberlerdeki bilgilerin hiçbiri doğru değil.

El konulan her şeyde imza olduğu gibi, şüpheli kayıt filan da yok.
Ama akıllara şüphe bırakıldı birkez.

NTV ve CNN de bu haberi alıp gün boyu çevirdiler.
İlk adım gerçekleşti.
Can Ataklı'ya yaptırılacak da buydu zaten.
Ama bu saatten sonra...
Zor yaparlar.

AKTİFHABER

HABERE YORUM KAT