1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. KİTAP HABER

  4. Temmuz'dan 2 Yeni Kitap
Temmuz'dan 2 Yeni Kitap

Temmuz'dan 2 Yeni Kitap

Temmuz Kitab, Ferhat Çiftçi’nin kaleme aldığı “Pepuk Kuşu” ve  Najla Tammy Kepler’in “Reflectıons On The Journey” isimli eserini okurlarıyla buluşturdu.

19 Mart 2018 Pazartesi 18:34A+A-

PEPUK KUŞU HİKÂYESİ

Ferhat Çiftçi

Ferhat Çiftçi, on iki bölümden oluşan bu uzun soluklu şiirinde, bir Kürt efsanesi olan "Pepuk Kuşu"nu çok katmanlı bir uyarlamayla sunuyor bize.

Anlatı boyunca merkezde olan kardeşlerin başına gelenler, dokunaklı bir şekilde işleniyor. Kur'an kıssalarından kimi kesitlerin anıştırıldığı bu mitolojik malzeme, tevhidi eksende bir bilinç durumuna işaret ediyor.pepuk-kapak-(1).jpg

Güncel politik çıkarımlara kapı aralayan bu anlatı, kördüğüm olmuş ilişkilerde nihai belirleyenin her türlü yaklaşımın üstünde ilahi buyruk olduğunu hatırlatmaya çalışıyor. Aynı zamanda insanın anlam arayışı, iyi ve kötü arasında tercihleri, ilahi buyruk karşısında gösterilen davranış biçimi ve vahye hilaf üretilen çarpık kültür ile bu konularda edebiyatın asli işlevi hakkında bir yoklamada bulunuyor.

Bu şiir kitabı, özetle mitik bir anlatının modern bir kurguya kavuştuğu klasik tatlar da içeren politik ve estetik bir okuma biçimi.

Ferhat Çiftçi, Pepuk Kuşu Hikayesi, Temmuz Kitap, Şiir, Mart 2018, 80 sayfa.

İSBN: 978-605-5146-70-2

Fiyat: 10 TL

 

 

*

REFLECTIONS ON THE JOURNEY

Najla Tammy Kepler

You are invited to partake in the author’s challenging and wonder filled journey that eventually leads to “Truth".

It is a journey that begins in Texas and builds a physical and spreflaction-kapak-(1).jpgiritual whole while taking many turns on its course. As well as being a great example of both endurance in the search for the truth and submission to the Creator, each step of this journey reflects the struggle for Truth's sake.

The author, Najla Tammy Kepler, shares her experiences through vivid imagery of her life in the countryside, her extraordinary life with her family, the scattered life she lived in the city, her encounters with many diverse ideas, her search and questioning for the right religion, new openings into new hopes by the hand of dear friends, and also her suffering and rejoice in her findings.

Her experiences in the maturing years take us into a world of deep contemplation. The author’s style is also one of the reasons why you will find this work quite smooth and delightful.

Najla Tammy Kepler, Reflectiıns On The Journer, Temmuz Kitap, Memories, Mart 2018, 152 sayfa.

İSBN: 978-605-5146-71-9

Fiyat: 20 TL

 

HABERE YORUM KAT