1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. “Peygamberlerimi Seviyorum” Renkli Baskıyla Çıktı!
“Peygamberlerimi Seviyorum” Renkli Baskıyla Çıktı!

“Peygamberlerimi Seviyorum” Renkli Baskıyla Çıktı!

Nehir Aydın Gökduman'ın çocuklara hitaben peygamberlerin kıssalarını anlattığı kitabı bu kez daha fazla resim ve renkli olarak basıldı.

28 Kasım 2014 Cuma 17:47A+A-

HAKSÖZ-HABER

Roman ve hikâyeleriyle tanınan ve son zamanlarda çocuk edebiyatı üzerine çalışan Nehir Aydın Gökduman’ın peygamber kıssalarını anlatan kitabının yeni baskısı resimleri çoğaltılarak ve tamamen renkli olarak yayımlandı!

Ekin Yayınları'ndan çıkan "Peygamberlerimi Çok Seviyorum" adlı kitap daha önce yayımlanan “Peygamberleri Seviyorum” adlı kitabın yeni baskısı. Bu kez tamamen renkli basılan kitap, özellikle çocuklara ve gençlik çağına yeni adım atanlara hitap ediyor. Çocuk edebiyatına yaptığı katkılarla bilinen Nehir Aydın Gökduman tarafından kaleme alınan kitap, karton kapağı ve içindeki resimlerle de dikkat çekiyor.

Kitapta bazı peygamberlerin hayatları Kur'an'da yer alan kıssalar ekseninde hikâyeleştirilerek anlatılıyor. Âdem İle Havva, Hz. Nuh, Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz. Musa, Hz. Davud, Hz. Süleyman, Hz. Yunus, Hz. İsa gibi peygamberlerin hayatları ve örnek alınması gereken davranışları sade ve anlaşılır bir dille hikâye ediliyor. 176 sayfadan oluşan kitapta Necmettin Asma ve İbrahim Çiftçi’nin resimleri de okumayı güzelleştiriyor.

Nehir Aydın Gökduman'ın kaleme aldığı ve Ekin Yayınları'nın bastığı kitap, "Çocuklarımıza Kur'an ekseninde kaleme alınmış kitap bulmakta sıkıntı çekiyoruz!" diyenler için başvurulacak önemli bir kaynak eser.

peygamberlerimi-cok-seviyorum-nehir-aydin-gokduman-ekin.jpg

Peygamberlerimi Çok Seviyorum
Nehir Aydın Gökduman
Ekin Yayınları, 2014
Karton Kapak
0212 524 10 28 ekinkitab@gmail.com

 

HABERE YORUM KAT