1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Diyarbakır’da Düzenlenmek İstenen LGBTİ Etkinliğine Tepki
Diyarbakır’da Düzenlenmek İstenen LGBTİ Etkinliğine Tepki

Diyarbakır’da Düzenlenmek İstenen LGBTİ Etkinliğine Tepki

Halkların Demokratik Kongresi adlı oluşum tarafından hafta sonu Diyarbakır’da düzenlenmek istenen LGBTİ etkinliğine İslami sivil toplum kuruluşlarından tepki geldi.

08 Nisan 2016 Cuma 23:44A+A-

"Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları"ndan, Halkların Demokratik Kongresinin  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Kompleksinde Pazar günü düzenlemek istediği LGBTİ etkinliğine tepki geldi.

f1fdabdf-6424-4dd2-a349-97b71854422e.jpgSon aylarda bölgede yaşanan acı olaylar ve Kürt halkının yaşadığı mağduriyet ortadayken özellikle eşcinseller için gelip Diyarbakır’da bir etkinliğin tertiplenmek istenmesi tepkilere neden oldu.

Yarın bir araya gelecek İslami STK’lar, düzenleyecekleri basın toplantısında konu hakkında değerlendirmede bulunacak.

Platform yetkilileri, mübarek üç aylara girilen bu günlerde, sahabeler şehri Diyarbakır’da LGBTİ’lilere yönelik Sümerpark gibi bir alanda etkinlik düzenlenmek istenmesinin kabul edilemez olduğunu belirttiler.

Yarın yapılacak basın toplantısında konuyla ilgili daha geniş bir açıklamanın yapılacağını belirten Diyarbakır İslami STK’ları temsilcileri, söz konusu etkinliğin iptal edilmesini bekliyor. (İLKHA)

diyarbakirda-duzenlenmek-istenen-lgbti-etkinligine-tepki93.jpg

cf94a189-1516-4d7a-b45b-904feb69b0b3.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum