1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu'ndan "Onlar giyinsin biz ısınalım" kampanyası
Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu'ndan "Onlar giyinsin biz ısınalım" kampanyası

Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu'ndan "Onlar giyinsin biz ısınalım" kampanyası

Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu'nun öncülük ettiği “Onlar Giyinsin Biz Isınalım” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okulunda okuyan çocuklara yardım eli uzatıldı.

23 Kasım 2021 Salı 12:24A+A-

Adem KORKUSUZ / HAKSÖZ HABER

2018 yılında Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu'nun öncülük ettiği “Onlar Giyinsin Biz Isınalım” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okulunda okuyan çocuklara yardım eli uzatıldı. 

Proje kapsamında Bitlis’in Mutki ilçesine bağlı Kocainiş Köyü Onbaşı Mezrası ilkokul öğrencilerine, kışlık bot ve kırtasiye yardımında bulunuldu. 

“Onlar Giyinsin Biz Isınalım” sloganı ile 32 öğrenciye bot ve kırtasiye malzemelerinin temin edildiğini dile getiren Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu Başkanı Mahsum Yaşar, “Allah'ın insana yüklediği halifelik misyonu gereği yeryüzünün imarı ve iyiliğin yaygınlaştırılması için ellerinden gelen her türlü gayreti gösteren Malatya'daki öğrenci arkadaşlarla iş birliği içerisinde bir şeyler yapılabileceği ve bunun için sadece sözel ifadelerin yeterli olmayacağını düşünerek düzeltilebilecek türlü olumsuz durumlara el atan kıymetli Bilgi ve Erdem Topluluğu mensubu kardeşlerime teşekkür ederim. Ayrıca 'Onlar Giyinsin Biz Isınalım' projemizde bizlere Malatya dışından da desteklerini ileten herkese, Bilgi ve Erdem Topluluğu adına kalbi şükranlarımı sunarım.” ifadelerini kullandı. 

Okul Müdiresi Emine Taş da, "Başta Bilgi ve Erdem Topluluğu'nun oluşmasına vesile olan ve bu kadar anlamlı yardımların ulaşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Rabbim hepinizden razı olsun. Bu topluluğun yürekleri ısıtmaya devam etmesi umudu bizleri çok daha diri tutacaktır." sözleriyle topluluk üyelerine teşekkürlerini iletti.

 

img-20211123-wa0006.jpg

img-20211123-wa0009.jpg

img-20211123-wa0004.jpg

img-20211123-wa0003.jpg

HABERE YORUM KAT