1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. TOKAT

  4. Siyonist İsrail'in Saldırıları Tokat'ta Protesto Edildi
Siyonist İsrail'in Saldırıları Tokat'ta Protesto Edildi

Siyonist İsrail'in Saldırıları Tokat'ta Protesto Edildi

Tokatta Memur Sen,Tokat Eğitim Bir Sen,Tokat İHH, Tokat Genç Hareket, Tokat Anadolu Gençlik Derneği, Tokat kadın Platformu gibi sivil toplum örgütlerinin öncülüğünden Siyonist İsrail'in zulümleri protesto edildi.

A+A-

Alipaşa Camisi'nde Siyonist İsrail'in saldırılarında yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Ardından grup Yeraltı Çarşısı üzerinde basın açıklamasında bulundu. 

Memur-Sen İl Temsilciliği  Suat Mantar'ın okuduğu basın bildirisi sık sık israili lanetleyen sloganlarla kesildi.  basın açıklamasını okuyan Memur-Sen İl Temsilcisi Suat Mantar, İsrail'in karakterine uygun bir şekilde insan haklarını ihlal etmeye ve öldürmeye devam ettiğini ifade ederek, "Terör devleti İsrail, ramazan ayında yeni bir kuşatma başlattı. İsrail güçleri, evleri basıyor, gençleri topluyor, Filistin üyelerini hukuksuz bir şekilde tutukluyor" dedi.

 “Beş gündür sahur ve iftar vakti sivillerin üstüne bomba yağdırıyor, seyir halindeki otomobilleri havaya uçuruyor, meskenleri buldozerlerle yıkıyor, küçücük çocukları vuruyor,  camiden çıkan insanlara kurşun yağdırıyor... Bu saldırılar sonucunda şu anda yüzlerce şehidimiz ve binlerce yaralımız var.

Ramazan ayında tüm insani değerleri İsrail bir kez daha ayaklar altına almıştır. Katliamlar zincirine bir yenisini daha eklemiştir. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır.  Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz.

Sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Ne var ki, son saldırılarla birlikte sabır taşı çatlamıştır.

Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için; Kahrolsun İsrail.

Gazze ateş altındayken, uluslararası camianın tepkisiz kalması her yönüyle utanç vericidir. Mahzun ve masum Gazzeli kardeşlerimize vahşice bomba yağdıran İsrail, zulme maruz bırakılan da Müslümanlar olunca; sessiz kalan batı, ikiyüzlü olduğunu bir kez daha belgelemiştir. AB ülkelerinden bazıları ve ABD öldüreni değil, öleni kınamışlardır. İsrail’i kınayacaklarına Filistin tarafını kınadıklarını açıklamışlardır. Bu tam bir komedi. Bu tam bir rezalet, kepazelik.

Siyonistler kendinden olmayan herkese ve kendilerine ait olmayan her şeye karşı kin ve nefretle hareket etmektedir. Bu gerçeğe rağmen İsrail’in rutine bağladığı terör olaylarına karşı tepkisiz kalmak zulme ortak olmaktır. ABD, AB, BM insanlık ayıplarının suç ortağıdır. Vahşete sessiz ve duyarsız kalmak, dilsiz şeytanlığı kabul etmektir. Yapılanlara ve yaşananlara suç ortağı olmaktır. Saldırıları bertaraf etmeye yönelik girişimlerde bulunmayan İslam İşbirliği Teşkilatı da suç ortağıdır ve en az diğer kuruluşlar kadar sorumludur. Hem ABD'yi hem BM’yi hem AB’yi hem de İslam İşbirliği Teşkilatını insanlık suçuna ortak olduklarından dolayı kınıyoruz.

Aynı şekilde yıllardır Siyonist İsrail, içindeki azgınlığa dur diyemeyen, Allah'ın mescitlerinin savunmasını sadece Filistinli kardeşlerimizin omuzlarına bırakan İslam ülkeleri de yanlış yapmaktadır. İsrail'in saldırıları karşısında birlikte hareket etmeyi başaramayan İslam ülkeleri, siyonistleri cesaretlendirmektedir. Gazze ateş altındayken sesiz kalmak "ama" ve "ancak" ile başlayan cümle kurmak, işbirlikçilikle, zilletle, pasiflikle açıklanabilir. Filistin'de yaşanan büyük vahşete, soykırıma seyirci kalmak, hiçbir erdemli insana ve Müslüman'a yakışmaz. Allah için, onurlu insanlara yakışanı yapıp bir an önce harekete geçmeliyiz.

Son sözümüz şudur; 20. yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren terör örgütü olarak Müslüman kanı akıtmaya başlayan, insanlık onurunu ayaklar altına alan katil İsrail'i, destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz.

Buradan İnsanlığa sesleniyoruz;

Buradan Ümmete sesleniyoruz;

Buradan milletimize sesleniyoruz;

Vakit, Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma vaktidir!

Dün olduğu gibi bugün de kan ağlamaya devam eden kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir!

Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma vaktidir!”

Konuşmanın ardından "Katil İsrail, katil ABD", "Katil İsrail, Filistin'den defol" ve "Kahrolsun İsrail" sloganları atan grup, daha sonra dağıldı.

tokat-20140711-01.jpgtokat-20140711-02.jpgtokat-20140711-03.jpg

HABERE YORUM KAT