1. HABERLER

  2. ETKİNLİK-EYLEM

  3. Steinmeier, Gaziantep'te protesto edildi
Steinmeier, Gaziantep'te protesto edildi

Steinmeier, Gaziantep'te protesto edildi

​​​​​​​Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ülkesinin, işgalci siyonist rejimin Gazze soykırımına verdiği destek nedeniyle geldiği Gaziantep'te bir grup tarafından protesto edildi.

23 Nisan 2024 Salı 21:57A+A-

Almanya'nın, işgalci siyonist rejimin Gazze soykırımına verdiği destek nedeniyle Gaziantep Kudüs Platformu öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, Steinmeier'ı protesto etti.

Almanca ve İngilizce pankart ile dövizler açan grup, "Katil israil, işbirlikçi Almanya" şeklinde sloganlar attı. Ziyaret sırasında bazı vatandaşların da evlerinin balkonlarına Filistin bayrağı astığı görüldü.

almanya-cumhurbaskani-steinmeier-isgalcilere-destekleri-nedeniyle-gaziantepte-protesto-edildi-70b8c3db.jpg

Grup adına açıklama yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı Murat Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kente gelen Steinmeier'e Gazze'dekilerin de çocuk olduğunu hatırlatmak istediklerini söyledi.

Gazze özgürlüğüne kavuşuncaya kadar protestolarının süreceğini ifade eden Şahin, "Biz inanıyoruz ki bu davada her zaman inananlar kazanmıştır ve kazanacaktır. Gazze'nin özgür olduğu günleri göreceğiz, Allah o günleri bize nasip edecek." dedi.

almanya-cumhurbaskani-steinmeier-isgalcilere-destekleri-nedeniyle-gaziantepte-protesto-edildi-146d87d1.jpg

Steinmeier ise geniş güvenlik önlemleri altında Gazikent İlkokulu'na geçti, çıkışta ise belirlenen güzergahtan farklı bir yoldan buradan çıkarıldı.

Protestoya HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanlığı da destek verdi.(İLKHA)

HABERE YORUM KAT