IŞİD, “Tank Avcısı”nı da Vahşice Katletti

17.05.2014 14:01
IŞİD, “Tank Avcısı”nı da Vahşice Katletti
Irak Şam İslam Devletinin cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak İslami Cephe bileşenlerinden Ahraruş Şam’ın komutanlarından Ebu Mikdam feci bir şekilde şehit edildi.

HAKSÖZ-HABER

IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) Suriyeli muhalif gruplara ve hassaten komutanlarına yönelik saldırı ve cinayetlerine devam ediyor.

İslami Cephe’nin bileşenlerinden Ahraruş Şam grubunun Topçu Tugay Komutanı olan Ebu Mikdad’ı boğazını keserek katleden IŞİD, görüntüleri servis etmekten de çekinmedi.

Canlı bir şekilde boğazı bıçakla kesilen Ebu Mikdad’ın, şehadet parmağını indirmemesi dikkat çekti. “İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi de helak eder misin Allah’ım?” ayetini hatırlatan bu trajedik vakanın Esed taraftarları ve Şebbihalarca sosyal medyada kutlandığı da görüldü.

Ebu Mikdad, Beşşar Esed’e bağlı Suriye ordusuna karşı başarılı operasyonları yönetti. Özellikle tankları hedef alan eylemleriyle “tank kanasçısı” ve “tank avcısı” diye lakaplarla anılmaya başlandı. Birçok bölgenin özgürleştirilmesi operasyonunda bulunan Ebu Mikdam, çok sayıda tankı da imha etmişti.

abu-mikdam-ebu-mikdam-ahrar-komutani-tank-avcisi-01.jpeg

abu-mikdam-ebu-mikdam-ahrar-komutani-tank-avcisi-02.jpeg

ebu-mikdam.jpg

abu-mikdam-ebu-mikdam-ahrar-komutani-tank-avcisi-03.jpeg

IŞİD, 3 Ayda 24 Komutanı Katletti

İslami Cephe’ye bağlı grupların ve Nusra Cephesinin kontrol altında tuttuğu bölgelere canlı bomba ve bombalı araçlar gönderen IŞİD, son üç ay içerisinde 11’i Nusra ve 9’u Ahraruş Şam olmak üzere 24 komutanı da vahşice infaz etti.

24-lider--isidin-katlettikleri-ahrar-nusra-komutanlari.jpg

 • Yorumlar 12
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim