İran’ın Büyük Zaferi (!)

05.05.2014 13:13
İran’ın Büyük Zaferi (!)
Hamaney'in askeri sorumlusu Yahya Rahim, Suriye'de yapılan katliamları zafer olarak görerek bunun İran'ın gücünü gösterdiğini öne sürdü.

HAKSÖZ-HABER

İran’ın dini lideri Ali Hamaney’in askeri işlerden sorumlu yardımcısı Yahya Rahim Safavi İran’ın Irak Suriye ve Akdeniz’deki nüfuzunun altını çizerek Suriye’de kazanılan zaferle İran’ın üçüncü kez bütün dünyaya bölgesel bir güç olduğunu kanıtladığını söyledi.

“ABD, Suudi Arabistan, Türkiye, Katar ve Avrupa ülkelerinin Beşar Esed’i devirme stratejileri kesinkes başarısız oldu. Bu durum Batı, Arap ve Siyonist cephe için stratejik başarısızlık anlamına gelirken İran İslam Cumhuriyeti için büyük bir zaferdir.”

Farsnews'te yer alan habere göre, Isfahan’da emekli Devrim Muhafızları karşısında yaptığı konuşmasında Safavi, hâlihazırda Lübnan’ın diğer sınır komşusu Suriye’de Müslüman halka karşı Baas rejimiyle birlikte savaşan Hizbullah’ın kendileri için önemine ise  “Sınır savunma hattımız artık Şalamşeyh’ten (İran’ın güneyinde bir sınır kenti) başlamıyor, bu hat bugün için İsrail sınırındaki güney Lübnandır. Stratejik derinliğimiz Akdeniz kıyısına, tam İsrail’in kuzeyine kadar uzanmış durumda.” sözleriyle vurgu yaptı.

Etiketler: , ,
 • Yorumlar 10
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim