Fotoğrafçı Gözüyle Gazze’de Kadın Olmak

09.07.2011 00:59
Fotoğrafçı Gözüyle Gazze’de Kadın Olmak
Yıllardır Siyonist İsrail’in kuşatması altında direnmeye devam eden Gazze’de kadınların yaşadıkları, fotoğraflarla belgelendi.

Tanya Habjouqa isimli bir kadın fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğraflarda her şeye rağmen Gazze halkının yaşadığı zarif hayat dikkat çekiyor.

Yıllardır Siyonist İsrail’in kuşatması altında direnmeye devam eden Gazze’de kadınların yaşadıkları fotoğraflarla belgelendi. Tanya Habjouqa isimli tam tesettürlü bir kadın fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğraflarda her şeye rağmen Gazze halkının yaşadığı zarif hayat dikkat çekiyor.

Acının bir direnç haline geldiği Gazze’de İsrail saldırıları nedeniyle ayaklarını kaybeden bir HAMAS mücahidi ile söyleşi yaptıktan sonra onunla evlenen gazeteci kızlardan, İsrail savaş gemilerine rağmen Gazze sahilinde piknik yapan ailelere kadar her şey gözler önünde. Kadınlar ise aileleri ve çocukları için büyük bir yükü omuzluyorlar.

Gazze’de kadınların günlük yaşamlarına bir göz atmak amacı ile bu fotoğrafları çektiğini belirten Tanya Habjouqa, her şeye rağmen umudu yansıttığını düşünüyor. İşte bütün yönleri ile Gazze’yi gözler önüne seren o fotoğraflar.

62055887386216205588738621.jpg

Aciya Karşı Umudu Yüceltiyorlar

Acının bir direnç haline geldiği Gazze’de İsrail saldırıları nedeniyle ayaklarını kaybeden bir HAMAS mücahidi ile söyleşi yaptıktan sonra onunla evlenen gazeteci kızlardan, İsrail savaş gemilerine rağmen Gazze sahilinde piknik yapan ailelere kadar her şey gözler önünde. Kadınlar ise aileleri ve çocukları için büyük bir yükü omuzluyorlar. Gazze’de kadınların günlük yaşamlarına bir göz atmak amacı ile bu fotoğrafları çektiğini belirten Tanya Habjouqa, her şeye rağmen umudu yansıttığını düşünüyor. (Mustafa R. Özgür / Yeni Akit) 

Fotoğraf Galerisi

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim