1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. "Amerika Medyası Kendi Başına Bir Terörist Yapı"
"Amerika Medyası Kendi Başına Bir Terörist Yapı"

"Amerika Medyası Kendi Başına Bir Terörist Yapı"

Jamaikalı şair Mutabaruka, “Türkiye'ye gelmeye karar verirken hiç korkmadım. Çok iyi vakit geçiriyorum, iyi insanlarla tanıştım ve Amerika basınında sözü edilen teröristleri etrafta görmedim.” dedi.

A+A-

Bu sene ikincisi gerçekleşen Uluslarası Üsküdar Şiir Festivali'ne katılan Jamaikalı şair ve reggae sanatçısı Mutabaruka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'ye ilk kez geldiğini söyledi.

“Batılı güçlerin insanları kontrol altında tutabilmek için korku üreten fikirler” geliştirdiği şeklindeki düşüncesini ifade eden Mutabaruka, şunları vurguladı:

“Meselâ İslâm hakkında duyduğum negatif şeylerin hep Amerika tarafından ortaya atılan fikirler olduğunu görüyorum. Mâlesef Jamaika halkı İslamofobia gibi konularda bilinçli değil, Müslümanlara uygulanan bu şeyi anlamıyorlar. Amerikalılar düşüncelerini CNN, FOX gibi kanallardan bütün dünyaya yaydıkları için İslâm hakkındaki korku dolu fikirlerini de geniş kitlelere dayatabiliyorlar.”.

“Türkiye'ye Gelmeye Karar Verirken Korkmadım”

Mutabaruka, Türkiye'ye gelmeden önce haberlerde “Türkiye'ye sakın gitmeyin, terör saldırılarında ölürsünüz.” şeklinde haberler gördüğünü söyleyerek, şunları söyledi:

“Geçenlerde Fildişi Sahili'nde de turistler öldürüldü ve aynı haber kaynakları, Fildişi Sahili’ne sakın gitmeyin, dediler. Ben Türkiye'ye Fildişi Sahili'nden geldim ve günlerdir buradayım. Çok iyi vakit geçiriyorum, iyi insanlarla tanıştım ve Amerika basınında sözü edilen teröristleri etrafta görmedim. Türkiye'ye gelmeye karar verirken de hiç korkmadım çünkü Amerika medyası kendi başına bir terörist yapı zaten, onların haberlerini dinlediğinizde, gerçek olarak kabul etseniz ne bir şey yersiniz, ne içersiniz, korkudan evinizden çıkamazsınız. ‘Tanrı Amerika'yı korusun’ gerçekten.”.

AA

HABERE YORUM KAT