1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. İşte Bunların İnsanlıktan Anladıkları: Çekin Askeri, Kapatın Sınırı, Orada Ne Olduğuna Bakmayın!
İşte Bunların İnsanlıktan Anladıkları: Çekin Askeri, Kapatın Sınırı, Orada Ne Olduğuna Bakmayın!

İşte Bunların İnsanlıktan Anladıkları: Çekin Askeri, Kapatın Sınırı, Orada Ne Olduğuna Bakmayın!

Aydın Engin’den sonra, her fırsatta insan haklarından söz eden bir başka T24 yazarı, Oya Aydar da İdlib üzerinden aynı vicdansızlığı dillendirmiş!

28 Mart 2020 Cumartesi 14:39A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye’de yaşananlar hiçbir şey göstermediyse dahi en azından bazılarının suratlarına taktığı insan hakları savunuculuğu maskesinin ne kadar delik deşik olduğunu göstermiş olmalı! İşte bu isimlerden biri Oya Baydar bugün bir yazı kalem almış ve Türkiye’ye İdlib’den askerini çekme çağrısı yapmış.    

Oya Baydar’ın “Askerlerimizi Sınır Ötesinden Çekin, Savaşı Durdurun, Dünyaya Örnek Olun” başlıklı yazısının şu bölümü yanıbaşımızda yaşanan vahşet karşısında nasıl da umursamaz bir tutum sahibi olduğunu ortaya koyuyor:

“…Lafı uzatmadan: Başımıza bela ettiğiniz İdlib’den askerleri acilen çekin, sınır ötesi harekâtları durdurun, sınırlarımızı güvence altına alın, bütün sınırları sıkıca kapatın yeter. Dünyanın şu halinde ülkemize sınır ötesinden gelen hiçbir tehdit yok, beka meselesi ise kimsenin umurunda değil, herkes kendi derdinde…”

Sınır ötesinden gelen bir tehdit yokmuş! Yuh sizin insanlığınıza!

Bu sözde enternasyonal insan hakları savunucularının ettiği laflara bakın! Tam bir ulusalcı, milliyetçi, ırkçı yaklaşımla şunu söylüyorlar: Bize yönelik bir tehdit gelmiyorsa, orada başkalarının nelerle karşılaştığı ya da karşılaşabileceği bizi ilgilendirmez!

Bu zevatın bu sözleri, tespitleri, teklifleri unutulmasın; yarınlarda söyleyecekleri değeri, anlamı, ciddiyeti bilinsin diye kayda geçmeli!  

*

Yine T24’den Aydın Engin’in aynı kulvardaki yazısı ve analizimizi konu edinen haberimiz >>>

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT