1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. İSTANBUL

  4. İstanbul'da Binlerce Kişi Kudüs İçin Yürüdü
İstanbul'da Binlerce Kişi Kudüs İçin Yürüdü

İstanbul'da Binlerce Kişi Kudüs İçin Yürüdü

ABD’nin İsrail işgalini resmileştirmeye yönelik gerçekleştirdiği, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararına karşı İHH'nın çağrısıyla 'İşgale Karşı Ses Ver' sloganıyla Taksim Tünel’de binlerce kişi ile protesto gösterisi düzenlendi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 23:32A+A-

ABD’nin İsrail işgalini resmileştirmeye yönelik gerçekleştirdiği, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararına karşı İHH İnsani Yardım Vakfı’nın çağrısıyla 'İşgale Karşı Ses Ver' sloganıyla Taksim Tünel’de binlerce kişi ile protesto gösterisi düzenlendi.

Yarım asırdır işgal altında olan Kudüs bugün tarihinin en zor günlerinden birini yaşıyor. Filistinlilerin Nekbe olarak andıkları günde düzenlenenle törenle Kudüs’e taşınan ABD Büyükelçiliği’nin açılışıyla şehirdeki işgal yeni bir boyut kazandı.

Büyükelçiliği protesto eden abluka altındaki Gazze şeridinde binlerce Filistinliye işgalci İsrail güçleri gerçek mermi ile saldırdı. Saldırılarda 52 Filistinli şehit olurken 2 binden fazla kişi de yaralandı.

ABD’nin İsrail işgalini resmileştirmeye yönelik gerçekleştirdiği, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararına karşı İHH İnsani Yardım Vakfı'nın çağrısıyla gerçekleştirilen protesto yürüyüşüne 'İşgale karşı ses ver' sloganıyla Taksim Tünel’de binlerce kişiyle yürüyüş gerçekleştirildi.

kds-0.jpg

kds-1.jpg

kds-2.jpg

kds-3.jpg

kds-4.jpg

kds-5.jpg

kds-6.jpg

2480120.jpg

kds-7.jpg

kds-8.jpg

kds-9.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum