1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze’deki Fırınlarda Buğday Yok!
Gazze’deki Fırınlarda Buğday Yok!

Gazze’deki Fırınlarda Buğday Yok!

Alman haber ajansına demeç veren Gazze’deki Fırıncılar Derneği Başkanı Abdunnasır El-Acremi, ithal edilen buğday miktarına getirilen sınırlamanın Gazze’de büyük bir gıda krizinin yaşanacağının sinyali olduğunu söyledi.

06 Aralık 2010 Pazartesi 16:13A+A-

 

Filistinli kaynaklar, Siyonist işgal rejiminin sınır kapılarından Gazze'ye giren buğday miktarını azatlaması sebebiyle önümüzdeki hafta Gazze'deki fırınların buğday bulmakta çok sıkıntı çekeceklerini belirterek, fırınlara yansıyan sıkıntının vatandaşları da fazlasıyla zora sokacağını ifade ettiler.

Gazze'deki buğday ithalatçıları, toptancılar ve un fabrikalarının sahipleri, çekilen buğday sıkıntısından dolayı dün duran Gazze'deki en büyük un fabrikasıyla birlikte ortaya çıkan krizin yavaş yavaş etkisini göstermeye başlayacağını, bunun ardından diğer fabrika ve değirmenlerin de duracağını ifade ettiler.

Siyonist işgal rejiminin, uluslararası kuruluşların sınır kapılarından buğday geçirme gün sayısını üç günden iki güne indirmesinin ve bölgeye giden buğday miktarına da kota getirmesinin Gazze halkını ciddi manada sıkıntıya sokacağı belirtiliyor.

Alman haber ajansına demeç veren Gazze'deki Fırıncılar Derneği Başkanı Abdunnasır El-Acremi, ithal edilen buğday miktarına getirilen sınırlamanın Gazze'de büyük bir gıda krizinin yaşanacağının sinyali olduğunu söyledi.

Gazze'nin günlük 500 ton buğdaya ihtiyacı olduğunu belirten El-Acremi, işgal rejiminin izin verdiği miktarın ise bunun altında olduğunu söyledi.

FEM

HABERE YORUM KAT