1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Derslerin Cuma namazına göre ayarlanmasına kim tepki gösterir?
Derslerin Cuma namazına göre ayarlanmasına kim tepki gösterir?

Derslerin Cuma namazına göre ayarlanmasına kim tepki gösterir?

BirGün’den Mustafa Kömüş yine bir şeyleri bahane ederek İslomofobik haberciliğini konuşturmuş!

23 Kasım 2020 Pazartesi 19:14A+A-

HAKSÖZ HABER

Türkiye’de devlet, toplumun hassasiyetlerine göre kararlar alsa bu duruma sol-faşist yayın organları nefret kusuyor. STK veya cemaatlerin yaptıkları hayırlı işler, eylemler vb. özellikle geçmişte zaman zaman günümüzde devlet eliyle baskılanmaya çalışılıyor. Netice olarak Türkiye’de birilerinin İslam ve Müslümanlar ile bitmek bilmeyen bir derdi var!

BirGün’de yayımlanan haber, uzaktan eğitim derslerinin Cuma namazı saatlerine göre ayarlanmasını büyük bir meseleymiş gibi göstermeye çalışıyor. Öğrenci ve öğretmenlerin Cuma namazına gitme ihtimalini düşünerek alınan bu karar takdir edilmesi gerekilirken olumsuz bir şey gibi gösteriliyor. Meselelere bu şekilde yaklaşan bir medya oldukça Türkiye’de toplumsal uzlaşıdan, normalleşmeden bahsetmek de imkansız hale geliyor.

Müslümanların hassasiyetlerini gözeten her uygulamayı hedef alan sol-faşist yayın organlarının içeriklerini Haksöz Haber’de kritik ederek faş etmeye devam edeceğiz. Söz konusu edilen içeriğin sahibi olan Mustafa Kömüş’ün bu ilk vukuatı da değil. Kömüş, İslamofobik haber üretiminde zirveyi kimseye kaptırmamaya kararlı herhalde!

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum