1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriyeli Binbaşı: Katliamı Gözlerimle Gördüm!
Suriyeli Binbaşı: Katliamı Gözlerimle Gördüm!

Suriyeli Binbaşı: Katliamı Gözlerimle Gördüm!

Suriye ordusunda görevli bir binbaşı katliamı Esed'in Şebbiha milislerinin gerçekleştirdiğine şahit olduğu açıkladı.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

SANA kaynaklı dezenformasyon lobisi ısrarla Esed güçlerini temize çıkarmaya devam etsin. Katliamın tanığı bir binbaşı Hula katilleinin kimliği açıkladı...

‘Hula Katliamı’na kadar orduda Binbaşı görevinde bulunan ancak katliamın Esed’e bağlı Şebbiha milislerince yapıldığını gören komutan, “Hep yalan söylenirdi. Şimdi her şeyi çok net gördüm” dedi.

Suriye Hava Kuvvetleri’nde görevli iken izinli olarak bulunduğu Hula’da katliamı gözleri ile gördüğünü söyleyen Binbaşı Cihad Raslan, katliamı Şebbiha’nın gerçekleştirdiğini söyledi.

STAR’da yer alan habere göre geçen hafta yaşanan Hula katliamına kadar orduda görevini sürdürdüğünü, ancak gördükleri dolayısıyla ordudan ayrılarak muhalif saflara katıldığını kaydeden Binbaşı, katliam sırasında bölgede olduğunu ve yaşananları gördüğünü anlattı.

The Observer’a konuşan Binbaşı Raslan, katliama kadar  Suriye Hava Kuvvetleri’nde görevli olduğunu ve Hula katliamı sırasında bölgede izinli olduğunu kaydetti. Şu ana kadar katliam ile ilgili en önemli tanıklardan biri olduğu The Observer tarafından dile getirilen Raslan’ın evinin yaşanan katliama 300 metre uzaklıkta olduğu  yazıldı.

Katliamın Esed’in Şebbiha milisleri tarafından  gerçekleştirildiğini doğrulayan Raslan, kel, çoğunun sakallı ve beyaz spor ayakkabı giyen yaklaşık 100 kadar Şebbiha üyesinin bölgeye araba, motosiklet ve kamyonlarla geldiklerini ve  milislerin ‘Yaşasın Şebbiha’ diyerek bağırdıklarını söyledi.

“Hür Ordu Öldürüyor” Diye Yalan Söylüyorlardı!

“Daha önceleri yaşananlardan Özgür Suriye Ordusu’nun sorumlu olduğu bize söylenirdi. Bize hep yalan söylediler. Şimdi yaşananları kendi gözlerimle gördüm” diye konuşan Raslan, bulunduğu bölgede gerçekleştirilen katliamın 15 dakika sürdüğü bilgisini verdi.

Öldürülen kişileri, onların çocuklarını yakından tanıdığını, katledilen ailelerle sosyal bağları olduğunu, birbirlerinin evlerine yemek yemeye gittiklerini de söyleyen Raslan, olayın  “Devrim’den yana olan insanlara karşı rejim tarafından yapılan vahşice bir saldırı” olduğunu savundu.

‘Hula Sonrası’ Askerlerin Düşünceleri Değişiyor

Ordudan ayrılan başka bir üst düzey komutan ise Hula katliamının askerlerin düşüncelerini değiştirdiğini ancak ordudan kaçmanın taşıdığı riskleri alamadıklarını ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT