1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. İSTANBUL

  4. Sultanahmet'te Aliyev Zulmünü Protesto
Sultanahmette Aliyev Zulmünü Protesto

Sultanahmet'te Aliyev Zulmünü Protesto

Azerbaycan'da hicab direnişi ve hicab tutuklularıyla dayanışma amacıyla düzenlenen protesto eyleminde özgürlük feryadları yankılandı.

21 Ocak 2011 Cuma 19:01A+A-

"Azerbaycan'daki Tutuklu Müslümanlarla Dayanışma Komitesi" tarafından düzenlenen protesto eylemine çok sayıda müslüman katılırken, eylemde Azerbaycan'daki hicab yasağı ve tutuklularının yanısıra, ülkemizdeki başörtüsü yasağı, danıştayın kararı ve islami sivil toplum kuruluşlarına yönelik gözaltı operasyonları da kınandı.

Cuma namazının kılınmasının ardından Sultanahmet Camiinin bahçesinde toplanan müslümanlar, Sultanahmet Parkı'na kadar tekbir ve sloganlar eşliğinde bir yürüyüş düzenleyerek parktaki Alman Çeşmesinin önünde toplandı.

Nükleer Enerji görüşmeleri dolayısıyla Türkiye'de bulunan İran Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Dr. Said Celili de Sultanahmet camiinde Cuma namazı kılmasının ardından hicab protesto yapan müslümanların arasına geldiği sırada "Kahrolsun Amerika" "kahrolsun İsrail" sloganları atıldı.

Siyonist İsrail rejiminin Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği soykırım saldırılarının ikinci yıldönümü olması dolayısıyla, Gazze İslami direnişinin siyonist işgale karşı kazandığı büyük zafer kutlanarak, eylemde Amerikan, İngiliz ve İsrail bayrakları ateşe verildi.

Komite adına Nureddin Şirin tarafından sunulan programda, Vakit Gazetesi yazarı Ahmed Varol, Tunus'taki gelişmeleri değerlendirerek, Arap rejimlerinin, hususen Mısır firavun düzeninin İslam ümmetine, özelde de Gazze İslami direnişine karşı gerçekleştirdiği insanlık dışı saldırılara dikkat çekti.

Azerbaycan'da hicaba yasaklamaya kalkanların Tunus diktatörü Zeynelabidin bin Ali'nin akibetinden ibret alması gerektiğini belirten Varol, Azerbaycan'daki hicab direnişini ve hicab tutuklularını selamladı.

Azerbaycan hicab direnişi öncülerinden Hacı Abgül Süleymanov'un protesto eylemine gönderdiği mesaj Erdoğan Yılmaz tarafından okundu. Bugünkü protesto eylemine katılması beklenen Süleyman'un son gelişmeler dolayısıyla gelemediği, Azerbaycan'daki tutuklular için bir özgürlük komitesi oluşturdukları belirtildi.

Aliyev yönetiminin hicab yasağına karşı onurlu bir tepki göstererek, Azerbaycan halkını zulme karşı direnişi çağırdığı için tutuklanarak ağır hapis cezası ile yargılanan İslam Partisi Başkanı Dr. Mövstm Samedov'un tutuklanmasına sebep olan konuşmasının dinletildiği protesto eyleminde sık sık tekbir getirilip "Yaşasın Başörtüsü Direnişimiz" "Hicaba Uzanan Eller Kırılsın" "Samedov Samedov, Yalnız Değilsin" "Kahrolsun Amerika" "Kahrolsun İsrail" sloganları atıldı.

Mustazaf Der İstanbul Şübe Başkanı Said Şahin, protesto eyleminde yaptığı konuşmada Türkiye'deki bazı sivil toplum kuruluşlarına yönelik son zamanlarda düzenlenen operasyonlar ve gözaltılar ile ilgili olarak, Kur'an-ı Kerim öğretenlerin, tefsir dersi, siyer dersi yapanların, gençleri Kur'an yoluna çağıranların tutuklandığını, birtakım odakların tahrikiyle müslümanlara karşı baskı ve sindirme operasyonlarının düzenlendiğini belirterek, Türkiye'nin bir kanun devleti bile olmadığını söyledi.

Komite adına bir basın bildirisinin okunmasının ardından Amerikan İngiliz ve İsrail bayrakları ateşe verildi.

Haber: Velfecr

 

KOMİTE BİLDİRİSİ

KUR'AN'IN REHBERLİĞİNDE AYAĞA KALKAN YİĞİTLERE SELAM OLSUN

Genelde bütün dünyada, özelde de Azerbaycan'daki tutuklu Müslümanlarla dayanışma; zulme, istikbara ve tuğyana karşı verilen onur dolu özgürlük mücadelelerini selamlama amacıyla bir kez daha bir araya geldik.

Bugün biz Müslümanlar, dünyanın bir yerinde Müslümanlara karşı sürdürülen barbarca zulümleri, Kur'an'ın hükümlerine karşı sergilenen şeytanca saldırıları, haksız yere zindanlara doldurulan yiğit kardeşlerimizi görürken başka bir yerinde de yıkılan diktatörleri, özgürlüğüne kavuşan tutsakları ve mazlumlardan yana değişen güç dengelerini görüyoruz.

Siyonist terör rejiminin iki yıl öncesinde Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği soykırım saldırılarından sonra bugün yeni bir saldırıdan söz edilmekte, bu kez Gazze'nin yerle bir edileceği tehditleri savrulmaktadır. Aynı şekilde dünya emperyalizmi ve siyonizmin baş hedefi haline gelen İran İslam Cumhuriyeti'ne de nükleer programını durdurmak için her an bir saldırı olacağı beklentisi gündemin ilk sıralarında yer almakta.

Görüldüğü üzere, dünya emperyalizmi ve siyonizmin İslam dünyasına yönelik yeni saldırı, katliam ve yıkımlarından söz edilirken, diğer yanda da İslam'ın mukaddesatına yönelik saldırılar, hicaba yasaklama girişimleri ve Müslümanların onurunu savunan Müslüman liderlerin tutuklanma olayları ile karşı karşıyayız.

Müslümanların tutsak alınmasını, insanlık dışı zulüm ve işkencelere uğratılmasını her şeyden önce siyonistlerin zindanlarındaki 11 bin Filistinli kardeşimizden çok iyi biliyoruz. Yine biz tutsak kardeşlerimizi Irak'taki Ebu Gureyb'lerden, Guantanoma'daki kamplardan, Afganistan'daki Bagram'lardan, CIA'nın gizli sorgulama ve işkence merkezlerinden, Amerika'daki Ömer Abdurrahman'lardan biliyoruz. Aynı şekilde bu ülkede de sadece İslami faaliyetlerinden dolayı nice kardeşimizin haksız yere tutuklanıp cezaevlerine konulduğunu görüyoruz.

Dolayısıyla bugün burada, hicab yasağına karşı onurlu bir tepki gösterip zalimlerin kirli yüzünü ifşa ettiği için Aliyev rejiminin hışmına uğrayan ve uydurma senaryolarla tutuklanıp zindanlara konulan Dr. Mövsüm Samedov ile dayanışma içinde olduğumuzu ilan ederken, dünyanın her neresinde ve hangi zindanda bulunursa bulunsun her bir Müslüman kardeşimizle dayanışma içerisinde olduğumuzu, tutsak Müslümanları yalnız bırakmayacağımızı ve en güçlü sesle onların kutlu direnişlerini selamlayacağımızı da ilan ediyoruz.

İslam ümmeti haçlı emperyalizmin ve kan içici siyonizmin tüm komplo ve saldırılarına, tek bir beden, tek bir yumruk olarak her zaman karşı duracak, her nerede Müslümanlara karşı bir saldırı, bir baskı ve bir tecavüz olursa onlara karşı sarsıcı bir direnişle karşılık verecektir.

Amerika, İngiltere ve İsrail'den oluşan küresel şer üçgeni, dünya Müslümanlarının yanı sıra Türkiyeli Müslümanların öfkesi ile karşılaşacak, emperyalizm ve siyonizmin tüm sultası İslam dünyasından sökülüp atılıncaya kadar ümmet dayanışması güçlenerek sürecektir.

En şiddetli bir şekilde başörtüsü yasağını uygulayan Tunus Diktatörü Zeynelabidin bin Ali'nin bir halk devrimi ile nasıl devrildiğini, despot Bin Ali'nin kendini kurtarmak için ülkeden nasıl kaçmak zorunda kaldığını bütün dünya ibretle izledi. Tunus gerçeği, Zeynelabidin bin Ali'ye özenerek hicabı yasaklamaya kalkan Azerbaycan diktatörüne ve ülkemizde başörtüsünü yasaklamak için her türlü zorbalığa yeltenen oligarşik güçlere bir uyarıdır. Acaba bunlar da kaçmak için kendilerine yer mi arayacak? Eğer bunlarda zerre kadar akıl varsa İslam'ın mukaddesatına el uzatmaktan, başörtüsünü yasaklamaya kalkmaktan bir an önce vazgeçsinler; aksi takdirde onların da akibeti Tunus diktatörünün akibeti gibi olacaktır.

Bizim yegane ölçümüz ve rehberimiz Kur'an-ı Kerim'dir. Rabbimiz bize Kur'an'da kurtuluş, hidayet, özgürlük ve adaletin yollarını göstermiştir. Kendilerini yeryüzünün ilahı gibi gören nice tağut ve müstekbirin akibetini bize öğreten Kur'an-ı Kerim, dünya mazlumlarını ve mustazaflarını da evrensel kurtuluş ile müjdelemiş, kendi yolunda yürüyüp cihad edenleri başarı, esenlik ve zafer yollarına ulaştıracağını vaat etmiştir.

Biz de burada, zamanın tüm tağut ve müstekbirlerine, İslam'a ve Müslümanlara saldırmaya kalkan tüm despot ve zalimlere karşı İslami direnişin feryadını yükseltiyor; Filistin'den Kafkasya'ya, Patani'den Keşmir'e, Afganistan'dan Moro'ya, özgürlük yolunda mücadele veren bütün kardeşlerimizi selamlıyor, Azerbaycan'daki Dr. Mövsüm Samedov ve Zülfikar Mikayilzade'lerden, Filistinli esir kardeşlerimize kadar dünyanın her bir yanındaki tutsak Müslümanlara seslenerek, onların yanında olduğumuzu ve kendilerini asla yalnız bırakmayacağımızı ilan ediyoruz.

Yaşasın hicab direnişi yaşasın özgürlük ve adalet mücadelemiz!

Yaşasın Ümmet dayanışması ve İslami kardeşliğimiz!

Yaşasın, zindan ve şehadet pahasına direniş bayrağını yere bırakmayan tutsak kardeşlerimiz!

Kahrolsun küresel haçlı emperyalizmi, kahrolsun Siyonizm!

Kur'an'ın rehberliğinde ayağa kalkan ümmetimize selam olsun!

Zillet altına girmeyip zalimlere boyun eğmeyen yiğitlere selam olsun!

Azerbaycan'daki Tutuklu Müslümanlarla Dayanışma Komitesi

HABERE YORUM KAT

1 Yorum