1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist İsrail Bir BM Okulunu Daha Vurdu!
Siyonist İsrail Bir BM Okulunu Daha Vurdu!

Siyonist İsrail Bir BM Okulunu Daha Vurdu!

Filistin Sağlık Bakanlığı, Siyonist İsrail topçu birliklerinin, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Filistinlilerin sığındığı BM'ye bağlı bir okula düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre, 15 kişi şehit olurken, onlarca kişinin yaralandı.

A+A-

Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki UNRWA'ya bağlı bir okula saldırı düzenlediğini belirterek, saldırıda çoğunluğu kadın ve çocuk 15 kişinin şehit olduğunu, onlarca kişinin yaralandığını ifade etti.

Görgü şahitleri, hedef alınan okula, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında evleri yıkılan çok sayıda ailenin sığındığını, okulda ceset parçalarının bulunduğunu kaydetti.

Geçen hafta da BM okulunu vurmuştu

Siyonist İsrail ordusunun, 24 Temmuz'da UNRWA'ya bağlı başka bir okula düzenlediği saldırıda, 15 kişi şehit olmuş, yaklaşık 200 kişi yaralanmıştı.

Saldırıların başladığı 7 Temmuz'dan bu yana İsrail'in hava, kara ve denizden sürdürdüğü saldırılarında 252'si çocuk, 94'ü kadın ve 50'si yaşlı bin 261 kişinin şehit oldu. Ayrıca bin 980'i çocuk, bin 175'i kadın ve 259'u yaşlı 7 bin 130 kişi yaralandı.

HABERE YORUM KAT