1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK İle Çatışan Polis: Dikkatim Dağıldığı İçin Vuramadım
PKK İle Çatışan Polis: Dikkatim Dağıldığı İçin Vuramadım

PKK İle Çatışan Polis: Dikkatim Dağıldığı İçin Vuramadım

Diyarbakır'da iki polisin öldüğü ve Tahir Elçi'nin öldürüldüğü saldırıda PKK'lılarla çatışan polislerin ifadesi alındı. PKK militanlarıyla çatışan polislerden biri, “Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” ded

A+A-

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin ölümünden kısa süre önce polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur'u katleden ve Elçi'nin basın açıklamasında bulunduğu sokağa kaçan PKK mensuplarıyla çatışan 4 polisin de ifadeleri alındı.

Habertürk'te yer alan habere göre, Güvenlik Şube'de görev yapan ve kimliği gizli tutulan bir polis, “Silah sesi geldikten sonra ne olduğunu anlayamadım. Önce kaçan kişiyi fark etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım" dedi.

Diğer polis memuruysa, “Ateş ettim ancak vurup vurmadığım konusunda emin değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım" diye konuştu. Görüntülerde deşifre olan polis memurlarının başka illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT