1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Özgür-Der Kurbanları Suriye’de Dağıtıldı
Özgür-Der Kurbanları Suriye’de Dağıtıldı

Özgür-Der Kurbanları Suriye’de Dağıtıldı

Özgür-Der’in düzenlediği “Kurbanlarımız Suriyeli Kardeşlerimiz İçin” kampanyası çerçevesinde toplanan kurbanlık Suriye’de kesildi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Özgür-Der mensupları kurbanlarını bu yıl da Gazze ve Suriye’de kestirdi.

Suriye için kesilen kurbanların etleri İdlib, Halep ve Hama’da muhtaç sahibi ailelere dağıtıldı.

İHH ile birlikte gerçekleştirilen kurban organizasyonunda kurbanlar Suriye’nin Taftanaz, Salqin, Harama ve Afrin bölgesinde kesildi.

Konuyla ilgili haber sitemize bilgi veren Özgür-Der Suriyeli Muhacirlere Yardım Komisyonu Sorumlusu Hasip Yokuş, “Suriye İntifadası başladıktan sonra Özgür-Der camiası olarak Gazze’ye ilaveten Suriye’de de kurban kesimi gerçekleştirmeye başladık. Taftanez, Salqin ve Harama bölgesine ilaveten Kobani’de de kurban kesimi planlıyorduk ancak bölgede meydana gelen gelişmelerden dolayı Afrin bölgesini programa dahil ettik.

Suriye halkının üç yılı aşkın süredir Esed rejimi tarafından maruz kaldığı hava bombardımanı ve katliamlara ilaveten ABD öncülüğünde oluşturulan işgal gücü de muhaliflerin denetimindeki bölgelere hava saldırıları gerçekleştirmeye başladı. Bu açıdan Suriye’de kurban kesimi daha büyük bir ihtiyaç olmaya başladı. Kurbanlarını Suriye’de kestiren tüm kardeşlerimizde teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin.”

ozgur-der-kurban-organizasyonu-2014-suriye-07.jpg

ozgur-der-kurban-organizasyonu-2014-suriye-06.jpg

ozgur-der-kurban-organizasyonu-2014-suriye-08.jpg

ozgur-der-kurban-organizasyonu-2014-suriye-05.jpg

ozgur-der-kurban-organizasyonu-2014-suriye-03.jpg

ozgur-der-kurban-organizasyonu-2014-suriye-04.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum