İzindeyken Camiyi Kapatan İmama Soruşturma Açıldı

01.10.2016 08:22
İzindeyken Camiyi Kapatan İmama Soruşturma Açıldı
Karabük’ün Safranbolu ilçesinde izne ayrıldığı için camiyi kapattığı belirlenen imam hakkında soruşturma başlatıldı.

Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın Safranbolu ilçesinde incelemelerde bulunduğu sırada izne ayrıldığı için camiyi kapattığı belirlenen imam hakkında soruşturma açıldı.

AA’da yer alan habere göre, Aktaş, beraberinde Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile birlikte Safranbolu Kalealtı İlkokulu’nda incelemede bulunduktan sonra Eski Camisi’nde namaz kılmak istedi.

Vali ve beraberindekiler, caminin kapısında İmam Cemil Başak’ın yıllık izinde olması sebebiyle caminin kapalı olduğunu belirten notu gördü.

“Allah’ın Evi Kapalı Tutulur mu?”

Cami kapısındaki notu korumasına söktüren Aktaş, “Böyle bir şey olabilir mi, Allah’ın evi kapalı tutulur mu? Arayın müftüyü, imam gelinceye kadar namazları kendisi kıldırsın. Bizzat takipçisi olacağım.” ifadesini kullandı.

Kaymakam Bulacak, İlçe Müftüsü Hasan Güneş’i arayarak durumu anlattı, cami kısa süre sonra ibadete açıldı.

“Şu Anda Camide İmamımız Bulunuyor”

Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, cami imamı Başak hakkında tahkikat başlatıldığını bildirdi.

Camiye başka bir imamın görevlendirildiğini ifade eden Güneş, “Sayın Valimizin camiyi kapalı olduğunu görmesinin hemen ardından camide görevlendirme yapmıştık. Şu anda camide imamımız bulunuyor. Tahkikat devam ediyor, sonucunu bekleyeceğiz. Henüz sonuçlanmış bir şey yok.” diye konuştu.

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim