İhvan'ın Son Bildirisi

18.12.2011 13:44
İhvanın Son Bildirisi
İhvan, Mısırdaki son gelişmelerle ilgili olarak bir bildiri yayınladı.

Bildiride şu hususlar yer aldı:

- Mısır'ın hassas bir durumda olduğu bir süreç'te devrimin kazanımlarına tahammül etmeyen şer güçlerin prövakatif olaylar çıkartacağına şüphe yoktur. Bunu bozacak olan halkımızın sağ duyusu, kazanımlarına sahip çıkma hususundaki azmidir.

- Geçmişte işlenen suçların, yapılan yolsuzlukların üstünün kapatılmaya çalışılması eskiden güçlü olan kesimleri cesaretlendirerek konumlarını korumak için provakatif  olaylar çıkarmalarına zemin hazırlıyor.

- Devletin her kurumundan ayrı bir ses çıkıyor. Asker birşey söylerken; hükümet, başka bir şey söyliyor. Devlet kurumları arasında koordinasyonun sağlanarak tek bir sözcünün açıklama yapması, halkı bilgilendirmesi sağlanmalıdır.

- Mısır medyası; fitneyi körüklüyor, halkı gerginleştiriyor. Şeffaf ve nezih seçimlerde sandığa yansıyan halkın iradesine tahammül edemedikleri için kışkırtıcılık yapıyorlar.

- Bu fitne ateşinin sönmesi için şu ana kadar yapılan seçimlerde seçilen milletvekillerinin daha aktif bir rol alması gerekir.

- Halkın gösteri yapma hakkı engellenemez. Ancak göstericilerin halkın işyerlerine, Devlet kurumlarına zarar vermesi, iş hayatını engellemesi, Mısır toplumunun dünyü nezdindeki imajını vce itibarını bozması da kabul edilemez.

- İhvan; barışı, adaleti, kardeşliği, toplumsal dayanışmayı halkın ve ülkenin maslahatını önemseyen duruşunu korumaya devem etmektedir.

- Allah (c.c), Milletimizi ve Ülkemizi korusun. Aziz Mısıra tuzak kuran harici ve dahili düşmanlara karşı bizi muzaffer eylesin.

 

Doğruhaber

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim