1. HABERLER

  2. HABER

  3. Türkiye'nin En Büyük Kapitalistinin Timsah Gözyaşları
Türkiye'nin En Büyük Kapitalistinin Timsah Gözyaşları

Türkiye'nin En Büyük Kapitalistinin Timsah Gözyaşları

Bünyesinde 40 binden fazla reel ücretle çalışan Koç Holding başkanı Ali Koç, maaşlardaki düşüklüğe dikkat çekti.

27 Şubat 2015 Cuma 00:36A+A-

Türkiye'nin en zengin işadamlarından Ali Koç şaşırtmaya devam ediyor. Dün yaptığı konuşmada eşitsizlik ve işsizlikten ötürü çocuklarının geleceğinden endişe duyduğunu söyleyen Koç, bu seferde çalışanların maaşına değindi. Koç, her şeyin büyümesine rağmen reel ücretlerin ise aksine düştüğüne dikkat çekti.

KOÇ Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç,  arayan milyonlarca insanın, kabul edilemez şartlarda çalışan işçilerin ve buna bağlı giderek artan toplumsal ve sosyal gerginliklerin daha fazla oyalanmaya, daha fazla ötelenmeye tahammülü olmadığına inandığını söyledi.

BÜYÜMEYEN TEK ŞEY REEL ÜCRET

Ali Koç, küresel krizin yıkıcı etkilerinin en ağır şekilde hissedildiği ve krizler sonrasında çok çok az iyileşmenin sağlanabildiği bir sistem konusunda çalışmak için bir arada olduklarını söyledi. 

Dünyanın son 50 yıllık döneminde her şeyin ilerlediğini, her şeyin değerlendiğini, büyüme yaşandığını, borsaların, gayri safi milli hasılanın büyüdüğünü dile getiren Koç şöyle konuştu:

"Büyüme trendinde olmayan bir şeyler var. O da reel ücretler. Ücretlerin milli gelirden aldığı pay büyümemektedir. Her şey yükselirken reel ücretlerin düşmesi, ücretlerin milli gelirden aldığı payın düşüyor olması, kendi içinde kabul edilmesini çok güç bir fenomen olarak görüyorum."

KOÇ HOLDİNG BÜNYESİNDE 40 BİN ÇALIŞAN VAR

Hoç holding bünyesinde 40 binden fazla çalışan var. Ali Koç, 40 bin çalışanına hangi reel ücreti verdiği merak konusu oldu.

Haber 7 / Haksöz Haber

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum