1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Şirk söyleminin tipik tezahürü: Olmasaydı olmazdın!
Şirk söyleminin tipik tezahürü: Olmasaydı olmazdın!

Şirk söyleminin tipik tezahürü: Olmasaydı olmazdın!

Kemalizm'e yönelik en küçük eleştiriye dahi her daim çirkin bir üslupla saldırgan bir şekilde yaklaşan MHP Genel Başkan Yardımcısı bu defa da Yeni Akit yazarı Yaşar Değirmenci'yi hedef aldı.

16 Haziran 2021 Çarşamba 16:13A+A-

HAKSÖZ HABER

Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duyulmadığını, ona hakaret edildiğini iddia edenler nefret söylemlerini katmerlendirerek ifade etmekten çekinmiyorlar. Kemalizm’in lideri olarak görülen kişiye yönelik herhangi bir eleştiri kabul edilmediği gibi, onu sevmek zorunda olmadıklarını söyleyenlere karşı yürütülen “şirk söylemi” hiç tükenmeden yoluna devam ediyor.

Yeni Akit yazarı Yaşar Değirmenci yazısında; Ayasofya İmamı Mustafa Demirkan'ın, Ayasofya’da ettiği duayı eleştiren ve edilen duaya amin diyenlerin taşlanmasına öncülük eden Devlet Bahçeliyi eleştirerek şöyle yazmıştı.

Değirmenci: “Milliyetçi (MHP’nin) ‘zillet ittifakı’ dedikleriyle Mustafa Kemal ortak paydasında birleşmeleri, Kemalizm’in yahut insanları putlaştırmanın bir başka versiyonu değil mi? Balıkesir hutbesine âlimlerin, din adamlarının dahi okuyamadığı bugünün solcu ve partileri imza atabilirler mi? MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kurduğu cümleler öylesine aşırı, temelsiz ve tutarsızdı ki ne İslam’ın temel esaslarıyla ne de yakın tarihin siyasi ve toplumsal tecrübeleriyle telif etme imkânı vardı. Adeta ‘Olmasaydın Olmazdık’ karanlığı ve dayatması form değiştirip karşımıza dikiliyordu. Mesela şu cümlede koskoca bir halkın iman sahibi olması bile bakın mutlak manada nasıl Ulu Önder’e bağlanıyor: ‘Atatürk tarih sahnesine çıkmasaydı, İslam’ın bekçisi olmasaydı doğduğunuz zaman kulağınıza ezan mı okunur yoksa bir Kilise’de vaftiz mi olurdunuz?’ Devamında; ‘Atatürk’ü rahmetle anmak, ona saygı duymak, onun eserlerine sadık kalmak her nesil, her Türk evladı için ödevdir.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Atatürk düşmanlığı yapmanın ihanet olduğunu iddia etmiş, bu kişilerin gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir'' demişti. İpe sapa gelmez iddiaları ile gündemi epey meşgul eden MHP liderinin sözlerini eleştiren Yaşar Değirmenci de MHP Genel Başkan Yardımcısı tarafından tahkir ve tehdite maruz kaldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Yeni Akit Gazetesi köşe yazarlarından Yaşar Değirmenci, ‘putlaştırmak müzmin hastalık’ başlıklı süfli köşe yazısında Genel Başkanımıza saldırmış! Bu müfteri, Atatürk’e sahip çıkmamızı hazmedememiş! Bak Değirmenci, burayı iyi belle; olmasaydı olmazdın, olsan bile vaftiz olurdun!”

Müslümanların, “olmasaydın olmazdık” diye bir sözü olmadığı bir gerçek. Velev ki olsaydı! Bunu seküler bir ideolojinin mimarlığını ve yöneticiliğini yapan birine atfettirmesi mümkün olabilir miydi?  

 

izzet-ulvi-yonter-mhp-genel-baskan-yardimcisi.jpg

 

HABERE YORUM KAT

18 Yorum