1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Selefilik nedir, Türkiye'de iç savaş çıkarmaya mı hazırlanıyorlar?
Selefilik nedir, Türkiye'de iç savaş çıkarmaya mı hazırlanıyorlar?

Selefilik nedir, Türkiye'de iç savaş çıkarmaya mı hazırlanıyorlar?

​​​​​​​Kenan Alpay, katıldığı "Başka Açıdan" programında Selefiliğin ne olduğunu ve Cübbeli Ahmet’in jurnalcilik şovunu yorumladı.

26 Eylül 2020 Cumartesi 17:31A+A-

Akit TV'de Perşembe akşamları Yusuf Ozan Demir'in hazırlayıp sunduğu Başka Açıdan programında konuşan gazeteci-yazar Kenan Alpay "Selefilik nedir? Selefiler bir tehdit unsuru olarak mı değerlendirilmeli?" sorularına cevap verdikten sonra Cübbeli Ahmet tarafından gündeme getirilen "iç savaş çıkarmak üzere 2.000 selefi dernek silahlanıyor" ifadelerinin nasıl temel mantık ilkeleriyle çeliştiğini, mesnetsiz ve hizipçi hesaplara yaslandığını izah ediyor. 

24 Eylül Perşembe akşamı Akit TV'de yayınlanan programda Kenan Alpay konuşmasının sonunda şu vurguları da yapıyor: 

"Hocalar, hatipler, vaizler topluma güzelce nasihat etsinler, ıslah edici bir rol üstlensinler. Şefkatli ve kuşatıcı bir dil kullansınlar. Hocalar hocalık yapsın, istihbaratçılık yapmasın. Hatipler hatiplik yapsın, jurnalcilik yapmasın. Emniyet de MİT de Jandarma da düzgün ve sağlam istihbarat yapsın, güvenliği temin etsin. İstihbarata ilişkin bir güvenlik açığı varsa da bunu popüler bir vaizden öğrenip telaşla seferberlik ilan etmesin. Böyle bir Emniyet, İstihbarat, siyaset profili bu ülke ve bu topluma yakışmaz. Bu tür yanlışlar çok büyük yaralar açar. Bizim bunlarla kaybedecek vaktimiz yok.”

HABERE YORUM KAT

9 Yorum