1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Şefik Sevim’in ‘Kırık Ayna’ kitabı Ekin Yayınlarından çıktı!
Şefik Sevim’in ‘Kırık Ayna’ kitabı Ekin Yayınlarından çıktı!

Şefik Sevim’in ‘Kırık Ayna’ kitabı Ekin Yayınlarından çıktı!

Eğitimci-Yazar Şefik Sevim’in ümmet coğrafyasının çeşitli bölgelerine yaptığı seyahat notlarından oluşan ve Müslümanların, mazlumların durumlarına dikkat çeken ‘Kırık Ayna’ isimli eseri Ekin Yayınları tarafından okurla buluşturuldu.

11 Eylül 2020 Cuma 23:47A+A-

Kırık bir aynanın parçası gibi dağılmış olan coğrafyamıza yapılan ziyaretlerden yola çıkarak kaleme alınan eser, ümmetin türlü renklerini bağrında yetiştiren kendi coğrafyamıza ait hikâyelerden kesitler sunmaktadır.

Eğitimci-Yazar Şefik Sevim bu eseri ile coğrafyamıza ayna tutarken kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı yeniden inşa edecek yola da ışık tutuyor.

‘Kırık Ayna’nın sunuş yazısından:

“Hayırlı bir hareketliliğin kayıt altında tutulması, bir anlamda kendi emeğimize karşı bir nezakettir. Kendi gözleminizle elde ettiğiniz sosyal bir tespit, bir anlamda sonraki kuşağın elini güçlendiren bir imkâna dönüşebilmektedir. Yaşananları kayıt altına alma hassasiyeti, yer ve zamana bağlı olarak karşılaşılan bir olayın farklı zaman ve bölgeler açısından tecrübeye dönüşümünün sağlanması açısından da önemlidir.

Belli programlar çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz seyahatlerimizin kitaptaki sıralamasını en eski tarihte yapılan seyahatlerden başlayarak kronolojik sıra gözetmeyi uygun bulduk.

Kendi kişisel tecrübelerim gibi görünen bu seyahatler aslında ümmetin türlü renklerini bağrında yetiştiren kendi coğrafyamıza ait hikâyeden bir kesit sunmaktadır. Umarım kişisel tezkiratı ifade eden bu notlar, Müslüman zihinlerin ‘coğrafya bilincini’ canlı tutmaya mütevazı bir katkı sunar.”

1-kapak.jpg

KIRIK AYNA

-Coğrafyamızdan İzler-

ŞEFİK SEVİM

Basım: Eylül - 2020

Isbn: 978-625-7105-33-0

265 Sayfa / 13,5x21 cm / Karton Kapak

Fiyat: 25 TL

Ekin Yayınları

02125241028

[email protected]

twitter/ekinkitap / facebook/ekinkitap

 

 

 

HABERE YORUM KAT

7 Yorum