1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Sedat Peker’in Mehmet ve Tolga Ağar hakkında anlattıkları doğru mu?
Sedat Peker’in Mehmet ve Tolga Ağar hakkında anlattıkları doğru mu?

Sedat Peker’in Mehmet ve Tolga Ağar hakkında anlattıkları doğru mu?

Sedat Peker, kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videolara “Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü” başlıklı bir video daha ekledi. Peker’in Ağarlar ile ilgili anlattıkları savcıları harekete neden geçirmiyor?

06 Mayıs 2021 Perşembe 15:05A+A-

HAKSÖZ HABER

Torbacının, hırsızın evine bayan polis gidiyor benim evime gitmiyor. Beni küçültmek istediler… Madem öyle herkes her şeyi bilsin diye anlatacam…

Sedat Peker, "Bu operasyonun şifreleri var. Özellikle bayan polis getirmediler, beni küçültmek istediler. Beni tanıyamamış olmanız benim değil, bu organizasyonu yönlendiren Mehmet Ağar ve Pelikancıların ayıbıdır. Ben aklımı tatile yolladım, aslanın inine giriyorsan parçalanmayı göze alacaksın. Her şeyi anlatacağım, madem öyle hepimiz bilelim. Her şeyi anlatacağım, içime dert oldu" diyerek şunları söyledi:

"Nusret diye bir kardeşimiz var etçi. Konunun diğer kahramanı Mehmet Ağar Bey'in oğlu Tolga Ağar. Yanında kız arkadaşı, Emir Sarıgül'ün evine geliyorlar Beykoz Konakları'nda. Onun bir alt sokağında da Mehmet Ağar Bey'in evi var. Ağar'ın yanında da Sezgin Baran Korkmaz var. Sarıgül'ün evinde birlikte kokain içiyorlar. Tolga Ağar Nusret'e telefon ediyor, "Akıllı ol" diyor. Nusret de küfür etmeye başlıyor. Ardından Tolga Ağar öfkelenerek ateş ediyor. Sesi duyan Mustafa Sarıgül ve Sezgin Baran Korkmaz yukarı geliyorlar. Sarıgül "Gereğini yapın" diyor. O gün orada ayrıca İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevdet Hürol var. Sururi Saydam, Beykoz'dan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı. Sunay Balıklıkaya, C Bölge Müdürü, şu an emekli. Bu müdürlerimiz de orada. İl Emniyet Müdürü işlem yapacağız diyor. Mehmet Ağar ve Tolga Ağar engelliyor. Sonucunda Emir Sarıgül'ün şoförüne tek el ateş ettiriliyor ve arkadaş cezaevine gidiyor."

Olayda Tolga Ağar ile Emir Sarıgül’ün bir mekanda uyuşturucu kullandığını öne süren Peker, Tolga Ağar’ın birlikte olduğu kadının lokantacı Nusret Gökçe’yi Ağar’a şikayet ettiği, bunun üzerine Tolga Ağar’ın telefonla Gökçe’yi aradığını, Gökçe’nin Ağar’a küfür etmesi üzerine Ağar’ın bulunduğu mekanda havaya ateş açıp Gökçe’yi tehdit ettiğini söyledi.

 

Junior Ağar’ın sicili neden soruşturmaya konu olmuyor insan hayret ediyor doğrusu!

Peker, "Tolga kardeşin hikayeleri böyle bitmiyor. Bir kız var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra helikopterle gelip bu kardeşi babası aldırıyor. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipceğiz öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor."

 

Türkiye’deki uyuşturucu için,

"Uyuşturucunun nerede olduğunu herkes biliyor. Önemli olan onu yakalamak. Dünya'da en çok uyuşturucu kullanılan ikinci il İstanbul. İmanlı nesil yetiştirecektik, uyuşturucu bağımlısı nesiller yetiştirdik. Devlet derin devletçilik oynayanların oyununa gelmez. Bu uyuşturucunun geldiği yer belli. Sahibi Mehmet Ağar"

Peker, "Anlattıklarım telefon sinyalleri ile çözülebilir, saptanabilir şeyler. Kim anlattıklarım esnasında nerede bilinebilir" diyerek kimi isimlerin nerede olduğunu sıralayan Peker, savcılara adeta alın size kanıt dedi. Sedat Peker'in saydığı kimi isimler: "Sezgin Baran Korkmaz, Mehmet Ağar, Tolga Ağar, Emir Sarıgül, Tolga'nın kız arkadaşı ve Selim Taşdemir (şoför) isimleri bahsettiğim silah çekme ateş etme esnasında orada olup olmadıkları telefon ile saptanabilir. Cevdet Gürol o dönem İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Sururi Saydam Beykoz Emniyet Müdür Yardımcısı, Sunay Balıklıkaya C Bölge Müdürü. Peker, "Bu isimler silah patlarken Beykoz Konakları'ndalardı. Bğer yalansa parmaklarımdan biri rehin olsun keserim..." 

Sedat Peker Mehmet Ağar'ı Joseph Fouche'ye benzeterek hangi parti geldiyse Mehmet Ağar en öndeydi dedi. Mehmet Ağar'ın Sedat Peker'in eşine karşı davranışlarından dolayı eleştirdiği polislerin Ağar'ın adamları olduğunu iddia etmesi ve ardından Mehmet Ağar'ın 90'lı yıllardaki polislik olaylarını kendisini şahit tutarak anlatması dikkatlerden kaçmadı. 

Peker, "İnsanların yanında kadınlarını soydunuz! Allah'a yemin olsun ki şahit oldum. Terör şubesinde kaldım. Tarihlere bakabilirsiniz. Üç gün kaldım bize iyi davrandılar ama gördüm. Adına Mehmet Ağar polisliği denirdi buna. Ünal Erkan, Kemal Yazıcıoğlu, Atilla Aytekler vardı. Şimdiki gençler Mehmet Ağar'ın yükselişine bakıp diğerlerinin parasız ölüşünden de etkilenerek Ağar hayranlığı duyuyorlar. Ağar'ın yaptığı doğru diye bakıyorlar. Bu güç, bu ihtişam, bu para, bu kudret her zaman en üstte... Şimdi Tolga Ağar başladı..."

Videolarına devam edeceğini söyleyen Peker,

"Sonraki videolarda Sayın derin devletimizin başı Sayın Mehmet Ağar ile 1996'da Kıbrıs'ta faili meçhul bir şekilde öldürülen Kutlu Adalı'yı konuşacağız, ama Korkut Eken'i de alıp üçümüz konuşacağız."

 

Sedat Peker'in çektiği ikinci ilgili video,

 

HABERE YORUM KAT

11 Yorum