1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Sapkınların Başlattığı Boykot LC Waikiki'ye Büyük Sempati ve Destek Getirdi
Sapkınların Başlattığı Boykot LC Waikiki'ye Büyük Sempati ve Destek Getirdi

Sapkınların Başlattığı Boykot LC Waikiki'ye Büyük Sempati ve Destek Getirdi

LC Waikiki yönetimi çalışanlarına markanın ürünlerinde LGBT sapkınlığının renk ve sembollerinin kesinlikle kullanılmaması talimatı verdi. Bunun üzerine sapkınlar sosyal medya üzerinden boykot kampanyası başlattı. 

08 Temmuz 2020 Çarşamba 14:30A+A-

HAKSÖZ HABER

Waikiki yönetimi çalışanlarına, sapkınları andıran sembollerin kesinlikle kullanılmaması ve renk sayısının azaltılmasını tebliğ etti.

LC Waikiki yönetimi tarafından çalışanlara gönderilen e-postada sapkınların dernek ve platformlarının sembollerini andıran gökkuşağı, tek boynuzlu at gibi figürlerin kullanılmaması gerektiği belirtildi. Bu tip figürlerin sapkınları andırdığı için kesinlikle kullanılmamasını ve mutlaka renk sayısının azaltılmasını isteyen LC Waikiki yönetimi ayrıca kaçınılması gereken “LGBTİ sembolleri listesini” de çalışanlarıyla paylaştı. Bunun üzerine LGBT adıyla toplanmış sapkınlar sosyal medya üzerinden #LCWaikikiBoykot hashtagiyle bir boykot çalışması başlatmak istedi. Ama bu kampanya tam tersi bir duruma dönüştü. Bu etiket altında paylaşım yapanlar LC Waikiki’nin yanında olduklarını ifade edip markanın aldığı bu kararı desteklediklerini belirtti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

7 Yorum