1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Pelikan şebekesi ekranları süsledikçe reform sadece bir söz olarak kalacak!
Pelikan şebekesi ekranları süsledikçe reform sadece bir söz olarak kalacak!

Pelikan şebekesi ekranları süsledikçe reform sadece bir söz olarak kalacak!

TV100’de yaşanan tartışma medyanın ahvali hakkında toplumun aklındaki sorunları belirgin hale getirdi.

18 Kasım 2020 Çarşamba 10:46A+A-

HAKSÖZ HABER

Bilgiye ulaşmanın bir yolu olarak gösterilen medya kifayetsiz kimselerin elinde enformasyonun değil dezenformasyonun akışını sağlıyor. Bu durum medya araçlarına olan güveni azaltırken insanları başka yöntemlere yönlendiriyor.

Peki, medya nasıl bu hale geldi? En temel sorun bağımlılık ilişkisi. Karakteri zayıf insanlar güç, para, makam için ilke, ideoloji, davayı falan bir kenara atarak itaat ilişkileri geliştirdiler. Ortaya çıkan manzara ise insanların midesini bulandıran bir neticeydi. Dindar insanlar açısından hassaten kabulü mümkün olmayan bu itaat ilişkisinin İslam’ın izzet ve şeref anlayışıyla uzaktan yakından alakası yok!

Türkiye’de bu ilişki biçiminin medyadaki temsilini Pelikan mantığı ve şebekesinin tipik tezahürü fanatik ‘reisçi’ tipler oluşturuyor. Ölümüne ‘reisçi’ troller her nasıl ve nedense aynı zamanda Maocu Perinçek ve Aydınlık şebekesiyle al takke ver külah ilişkiler sürdürüyor.

Çin ve Rusya cephesine adam devşiriyorlar ve İslamcılığa karşı Maocu-Stalinist gelenekten devşirdikleri kara propaganda teknikleriyle saldırıyorlar. Muarızlarına, “Erdoğan’a itaat edeceksiniz, ram olacaksınız” diyerek bağıran bayağı tipler sadece kendilerini komik duruma düşürüyorlar. Üstelik 17-25 Aralık sürecinden sonra Penilsynvanya'yı ziyaret ettiği iddia edilen kimseler söylüyor bu lafları...

Trollerin ekran yüzü olması, hükümeti savunma adına sergiledikleri müsamere tadındaki söylemler toplum nezdinde soğukluk ve nefret duygularını körüklüyor sadece.

Metal yorgunluğundan, mesaj alındı söyleminden toplum hiç de tatmin olmuyor çünkü ahlaksız trollerin, seviyesiz amigoların, riyakâr kalemşorların kamuoyu karşısına çıkarılması siyasete olan güveni ciddi bir biçimde sarsıyor.

Toplumda bu konuda yara alan kesimlerin başında iktidarı destekleyen taban geliyor. Zira onların ‘temsilcisi’ gibi ekranlarda konuşanların bazılarının düşkünlüğü güvensizlik hissini belirginleştiriyor. Bir zincir halinde devam eden bu problemler kazanımların içini boşaltırken vesayetçi yapının kendini ikame etmesi ona imkân sağlamış oluyor…

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Mustafa Canbey, tv100’deki program hakkında sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamaları yaptı: "Dün sabah, tv100’de gündeme konu olan programdaki bir konuğun partimizi ve liderimizi referans göstererek söylediği sözler ne partimizi ne de liderimizi bağlamaktadır. Partimiz adına konuşacak olan kişiler partimiz organlarınca belirlenmiş siyasi sorumluluğu olan sözcülerimizdir."

enfhnwrxcaegfiz-001.jpg

enfhonww8ae2wbc.jpgenfho3sw8aad81x.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum