1. HABERLER

  2. KİTAP

  3. “Önceliklerimiz” raflardaki yerini aldı
“Önceliklerimiz” raflardaki yerini aldı

“Önceliklerimiz” raflardaki yerini aldı

Hamza Türkmen tarafından kaleme alınan “Önceliklerimiz” adlı eser Ekin yayınlarından çıktı. Hamza Türkmen, ‘Sabiteler ve Merhaleler’ alt başlığında Müslümanın genel gündemini meşgul eden “Önceliğimiz ne ve nasıl?” sorularını cevaplıyor.

08 Nisan 2021 Perşembe 17:05A+A-

HAKSÖZ HABER

‘Önceliklerimiz’ konusu, Türkiye’de gençler ve ulü’l el-bâb arasında İslami uyanış sürecinin yaygınlaştığı 1970’li yılların ikinci yarısından bu yana metodolojik ve yöntemsel bir gündem olarak hep tartışılan ve işlenen bir konu oldu.

Allah’ın lütfu olarak elimizde kendi katındn bildirilen, korunmuş ve apaçık olan Kitab-ı Kerim bulunmaktadır. Ayrıca Resulullah’ın aslı Kur’an’da olan subut-u kat’i ve cihanşümul uygulamaları ve bu esaslarla biçimlenmiş İslami şeâir hayat pınarlarımızı oluşturmaktadır.

Bizler yorum ve eylem konusunda müşterek akıldan mahrum olmanın acısıyla yoğrulmuş uzun geçmişe sahip bir tarihin çocuklarıyız. Yaşadığımız kayıplar ve sıkışmışlık içinde değerler dizgemize ve esaslarımıza dayanan yol haritaları oluşturmak zorundayız. En temel kaygımız ise ‘hak’ olanı ölçü edinebilmektir. Kitapta yer alan bu tür yaklaşımların müzakere edilmesi teklifimiz ve en içten dileğimizdir.

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum