1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Mazlum Suriye Halkı İçin Yardım Kampanyası
Mazlum Suriye Halkı İçin Yardım Kampanyası

Mazlum Suriye Halkı İçin Yardım Kampanyası

İHH, bir yılı aşkın süredir büyük bir kıyım yaşayan Suriye halkının yaralarını sarmak için başlattığı kampanyayı genişletiyor.

16 Nisan 2012 Pazartesi 15:19A+A-

Suriye’de geçtiğimiz yıl Mart ayında başlayan olaylar bir yılını doldurdu. Der’a bölgesinde sekiz yaşındaki bir çocuğun da aralarında bulunduğu öğrenciler “Hürriyet istiyoruz!” şeklinde duvar yazısı yazdıkları için tutuklanmış, tırnakları sökülerek işkence görmüş ve halkın bu olayı protesto etmek için sokaklara dökülmesiyle Suriye Devrimi başlamıştı.

Olayların üzerinden bir yıl geçmesine rağmen Esed rejimi halen katliamlarına devam ediyor. Bir yıl içerisinde resmi rakamlara göre 11 bin kişinin öldüğü bildirilirken, gayri resmi kaynaklar asıl bilançonun bu rakamın çok üstünde olduğunu belirtiyor. Diğer yandan, katliamlar nedeniyle 13 bin kişinin yaralandığı, 70 bin kişinin tutuklandığı, 270 bin Suriyelinin komşu ülkelere göç etmek zorunda kaldığı bildiriliyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye, Ürdün ve Lübnan’da bulunan Suriyeli mülteci kardeşlerimize destek oluyor. Suriye’den kaçan, içinde yaralıların da bulunduğu Suriyeli mültecilere sınır bölgelerinde acil yardım desteğinde bulunuyor. Mülteci kamplarında ilaç, gıda, tekstil vb. yardımlar dağıtıyor.

Yardım kampanyasına katılıp bağışta bulunmak için tıklayınız...

Cep Telefonundan Mesaj

Ayrıca yine İHH kampanyası çerçevesinde Suriye halkına destek olmak için Suriye yazıp 3072’ye göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum