1. HABERLER

  2. HABER

  3. ANALİZ

  4. M. Kemal’in İlahlaştırılmamasını Söylemek Neden Provokasyon Olsun?
M. Kemal’in İlahlaştırılmamasını Söylemek Neden Provokasyon Olsun?

M. Kemal’in İlahlaştırılmamasını Söylemek Neden Provokasyon Olsun?

Cumhuriyet, Kenan Alpay’ın bugün Akit gazetesinde yayınlanan "Öldü ve Herkes Gibi O da Hesap Verecek” başlıklı yazısını “Yeni Akit'ten 10 Kasım provokasyonu!” başlığıyla haberleştirerek tam bir provokatörlük örneği sergilemiş!

10 Kasım 2016 Perşembe 14:41A+A-

HAKSÖZ HABER

Cumhuriyet’in haberi şöyle devam ediyor:

Yeni Akit gazetesi yazarı Kenan Alpay Atatürk'ün 78'inci ölüm yıldönümünde "Atatürk öldü ve bütün faniler gibi o da yapıp ettiklerinin hesabını verecek. Hesap verilecek merci Allah-u Teala’dır" dedi. 

Yeni Akit yazarı, 10 Kasım nedeniyle kaleme aldığı yazısında, "Atatürk öldü ve bütün faniler gibi o da yapıp ettiklerinin hesabını verecek. Hesap verilecek merci Allah-u Teala’dır" dedi.

Alpay, yazısına şöyle devam etti:

"Hesap İslam inancında iman-inkâr, haram-helal, ıslah-ifsad gibi tutumların hepsini bir arada derleyen amel defterlerimizin ellerimize tutuşturulmasıyla görülecek. Hesap gününü unutan, Kur'an-ı Kerim ve Rasulullah Muhammed Mustafa'nın rehberliğini hafife alanların laiklik, aydınlanma, ilerleme, çağdaşlık vs. gibi söylemlerle günü kurtarması dahi mümkün değildir."

Geçtiğimiz yıl çok tartışılan ve Akit'in de hedefinde olan "Olmasaydın olmazdık" ilanlarına da değinen Alpay şunları yazdı:

"'Olmasaydın Olmazdık' rezilliğinin devam edip etmeyeceğini de test edeceğiz elbette. Sonsuzluk vurgusu 'ebedi istirahatgâh' masalıyla takviye edilecek tabii ki. Şükran duymayanlara, önünde saygıyla eğilmeyenlere, açtığı yol ve kurduğu ülküde yürümek istemeyenlere nefret kusma yarışında yine kendilerini aşacaklarından kimsenin şüphesi olmasın. Ülke ve toplumun Atatürk'le anlam kazandığına dair yazılacak bayat senaryolarla saflarına kattıkları insanlar nezdinde artık 'Atatürksüz bir dünya hiç mümkün olmayacak"

Şimdi burada provokasyon olarak nitelenmeyi hak edecek ne var? Mustafa Kemal üzerinden on yıllardır kesintisiz biçimde sürdürülen saçmalık dizisine karşı mantık temelinde uyarılar içeren bu cümleleri provokasyon olarak nitelemek acaba provokatörlüğün bizatihi kendisi olmuyor mu?

Kenan Alpay'ın söz konusu yazısı: Öldü ve Herkes Gibi O da Hesap Verecek 

HABERE YORUM KAT

6 Yorum