1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Kendilerine “Ataman Kardeşliği” adını veren ırkçılar Afgan gence saldırıp kayda aldı!
Kendilerine “Ataman Kardeşliği” adını veren ırkçılar Afgan gence saldırıp kayda aldı!

Kendilerine “Ataman Kardeşliği” adını veren ırkçılar Afgan gence saldırıp kayda aldı!

Kendilerine 'Ataman Kardeşliği' adını veren vandal bir grup, İstanbul'da kendi halinde yürüyen bir Afgan’a ırkçı saiklerle saldırdı. Ayrıca saldırı anlarını yayınlayan grup saldırılarına devam edeceğini belirtti.

29 Aralık 2021 Çarşamba 09:03A+A-

HAKSÖZ HABER

Yargının ve Meclis’in ırkçılık konusunda hala bir düzenlemede bulunmadığı Türkiye’de, hukuki yaptırımların olmadığı atmosferden cesaret alan ırkçılar sokaklarda insanları darp etmeye başladı.

Afganlara ve Suriyelilere dönük artan nefret söylemleri şiddet eylemlerini de doğurmaya başladı.

Kendilerine 'Ataman Kardeşliği' adını veren vandal bir grup, İstanbul'da park içerisinde yürüyen bir Afgan’a ırkçı saiklerle saldırarak darp etti.

Grubun Afgan'a saldırdığı görüntüleri yayınlaması ile beraber öğrenilen olay tepki çekti. Irkçı grup ayrıca, mültecilere dönük yeni saldırılar gerçekleştireceklerini duyurdu.

Nazi amblemine benzer bir logo kullanan örgütün daha önce de benzer eylemlerde bulunduğu ve sosyal medya hesaplarında yayınladığı ancak bilinmeyen bir sebepten ötürü ilgili video içeriklerini sildiği anlaşıldı. 

İktidar ile muhalif siyasilerin ırkçı söylemler ile toplumu tahrik etmeye dönük söylem ve eylemlerde bulunan vekil ve siyasilere karşı sessiz kalması tepki çekiyor.

Birilerinin Meclis’e, sokaklarda haksız ve hukuksuz bir şekilde darp edilen, iftiraya ve hakarete maruz kalan insanların haklarının korunması gerektiğini hatırlatması gerekiyor.

 

HABERE YORUM KAT

7 Yorum