1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. İstinaf Mahkemesi Cumhuriyet Gazetesi Davasındaki Cezaları Onadı
İstinaf Mahkemesi Cumhuriyet Gazetesi Davasındaki Cezaları Onadı

İstinaf Mahkemesi Cumhuriyet Gazetesi Davasındaki Cezaları Onadı

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf), Cumhuriyet gazetesi davasında verilen cezaları onadı. Karar uyarınca dosyaları istinaf incelemesine tabii tutulan isimlerin, kalan cezaları için tekrar cezaevine girmeleri gerekecek.

19 Şubat 2019 Salı 10:10A+A-

T24'ün haberine göre, Cumhuriyet davası kapsamında beş yıla kadar verilen cezaların itiraz incelemesini yapan İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verilen mahkumiyet kararlarını onadı. Karar uyarınca dosyaları istinaf incelemesine tabii tutulan isimlerin, kalan cezalar için tekrar cezaevine girmeleri gerekecek.

4 İSİM TEKRAR CEZAEVİNE

Davada tutuklu olarak yargılanan ve beş yıla kadar çeşitli sürelerle hapis cezası alan Musa Kart, Mustafa Kemal Güngör, Bülent Utku, Emre İper, Hakan Kara ve Kadri Gürsel'in dosyaları istinaf mahkemesinde karara bağlandı.

Kadri Gürsel ve Bülent Utku'nun hapis yattığı sürenin göz önünde bulundurulduğu karara göre tekrar cezaevine girecek isimler şöyle:

Musa Kart: 1 yıl 16 gün

Mustafa Kemal Güngör: 1 yıl 16 gün

Emre İper: 3 yıl 1 ay 15 gün

Hakan Kara: 1 yıl 16 gün

TEMYİZ DOSYASI YARGITAY'DA SÜREN İSİMLER

Cumhuriyet gazetesi davasında beş yılın üzerinde ağır hapis cezası alan isimlerin temyiz incelemesi ise Yargıtay'da yapılıyor.

Temyiz dosyası Yargıtay'da süren isimler şöyle: Hikmet Çetinkaya, Orhan Erinç, Akın Atalay, Murat Sabuncu, Aydın Engin ve Ahmet Şık.

HABERE YORUM KAT