1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Hamza Andreas Tzortzis'in Merakla Beklenen Kitabı Çıktı!
Hamza Andreas Tzortzis'in Merakla Beklenen Kitabı Çıktı!

Hamza Andreas Tzortzis'in Merakla Beklenen Kitabı Çıktı!

Tüm dünyada geniş bir takipçi kitlesi olan Hamza Andreas Tzortzis'in uzun zamandır merakla beklenen kitabı “HAKİKATİN İZİNDE - Din, Bilim ve Ateizm" ismiyle Ekin Yayınları tarafından yayımlandı.

07 Aralık 2019 Cumartesi 20:26A+A-

Geniş bir takipçi kitlesi olan Yunan asıllı Müslüman yazar ve davetçi Hamza Andreas Tzortzis'in uzun zamandır merakla beklenen kitabı "The Divine Reality" Bilal Tonyalı'nın çevirisiyle "HAKİKATİN İZİNDE - Din, Bilim ve Ateizm" ismiyle Ekin Yayınları tarafından yayımlandı.

İnanç tartışmaları artık hayatımızın merkezince yer alıyor. Pek çok kişi bilim, akıl ve mantık yoluyla insanı ateizme götürecek yeterli delile ulaşabileceğine inanıyor. Özellikle gençler arasında ateizm, büyük bir hızla yayılıyor. Üstelik artık birçok kişi, din ve bilimin taban tabana zıt olduğunu, hatta inançta akla yer olmadığını düşünüyor.

Hamza Andreas Tzortzis, ilk kez Türkçeye çevrilen kitabında tam da bu tartışmaların üzerinden gidiyor. Ateizmin iddialarını reddeden Tzortzis; Hakikatin İzinde olan insanlar için akıl, mantık ve bilim çerçevesinde bir pusula sunuyor.

Ateizmi ve onun farklı görünümleri diyebileceğimiz “inanma biçimlerini” inceleyen Tzortzis, Kur’an’da sunulan varlık delillerini anlatmanın ötesine geçerek inançla ilgili soyut konuları da işliyor. Birçok karmaşık meseleyi soğukkanlılıkla ele alarak anlaşılabilir bir basitlikte sunuyor.

Hakikatin İzinde, inançlı olsun olmasın; gerek kendi içerisinde gerek toplum içinde ateizmle yüzleşmiş kişiler için biçilmiş bir kaftan. Hem ateistlerin, hem inançlıların okuması gereken bir başucu kitabı.

hakikatinizinde2.jpg

Ekin Yayınları

02125241028

[email protected]

HABERE YORUM KAT

3 Yorum