1. HABERLER

  2. KİTAP

  3. "Hakikatin İzinde" yeni yüzüyle raflarda
"Hakikatin İzinde" yeni yüzüyle raflarda

"Hakikatin İzinde" yeni yüzüyle raflarda

Hakikatin İzinde eseri 3. baskısında yenilenmiş tasarımıyla okuyucularını bekliyor.

01 Haziran 2021 Salı 19:51A+A-

HAKSÖZ HABER

Ekin yayınları tarafından 3. baskısı yapılan eser yeni yüzüyle okuyucularının sorularını yanıtlamaya devam ediyor. 

Türkiye’de; Amerika’da yapmış olduğu Wallahi Wake Up konuşması ile tanınan, meşhur akademisyen ve felsefecilerle yaptığı “din, bilim ve ateizm” konulu tartışmaları milyonlarca defa izlenen Hamza A. Tzortzis’in “Hakikatin İzinde” kitabının yeni baskısı yeni bir kapak tasarımı ile yayımlandı.

İnanç tartışmaları hayatımızın merkezinde yer almaya devam ediyor. Özellikle gençler arasında ateizm ve deizmin büyük bir hızla yayıldığı ile ilgili ciddi bir propaganda yapılıyor. Birçok yerden din ve bilimin taban tabana zıt olduğunu, hatta inançta akla yer olmadığı şeklinde kampanyalar yürütülüyor.

Hamza Andreas Tzortzis, ilk kez Türkçeye çevrilen kitabında tam da bu tartışmaların üzerinden gidiyor. Ateizmin iddialarını reddeden Tzortzis; Hakikatin İzinde olan insanlar için akıl, mantık ve bilim çerçevesinde bir pusula sunuyor.

Ateizmi ve onun farklı görünümleri diyebileceğimiz “inanma biçimlerini” inceleyen Tzortzis, Kur’an’da sunulan varlık delillerini anlatmanın ötesine geçerek inançla ilgili soyut konuları da işliyor. Birçok karmaşık meseleyi soğukkanlılıkla ele alarak anlaşılabilir bir basitlikte sunuyor.

Hakikatin İzinde, inançlı olsun olmasın; gerek kendi içerisinde gerek toplum içinde ateizmle yüzleşmiş kişiler için biçilmiş bir kaftan. Hem ateistlerin, hem inançlıların okuması gereken bir başucu kitabı.

 

hakikatin-izinde-hamza-tzortis-3-baski.jpg

 

HABERE YORUM KAT