1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Güldü Komşusuna, Geldi Başına!
Güldü Komşusuna, Geldi Başına!

Güldü Komşusuna, Geldi Başına!

Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) Başkanı Lutz Bachmann'ın ailesiyle birlikte Almanya'nın Dresden kentinden İspanya'nın Tenerife adasına taşındığı ortaya çıktı. O, sıkı bir mülteci karşıtı iken, kendisi de şimdi bir mülteci!

23 Eylül 2016 Cuma 15:36A+A-

Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) Başkanı Lutz Bachmann'ın ailesiyle birlikte Almanya'nın Dresden kentinden İspanya'nın Tenerife adasına taşındığı ve birkaç aydır orada yaşadığı ortaya çıktı. Bachmann, ülkelerindeki savaştan kaçarak Avrupa'ya sığınan mülteciler için "kir tabakası" ifadesini kullanmıştı.

Bachmann'ın kurduğu azınlıklara düşman PEGIDA grubu, ilk eylemini 20 Ekim 2014'te Almanya'nın Dresden kentinde düzenledi. Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla organize edilen ilk eyleme sadece 350 kişi katılmıştı. Pazartesi günleri yapılan gösterilere katılanların sayısı sürekli arttı, grubun 12 Ocak 2015'te düzenlediği gösteriye katılanların sayısı 25 bine kadar ulaştı.

Alman Sachsische Zeitung'un haberine göre, PEGIDA'nın son birkaç gösterisinde ortalarda görünmeyen Bachmann bir süredir ailesiyle birlikte taşındığı İspanya'nın Tenerife adasında yaşıyor.

"Zulme uğruyorduk"

Haberler üzerine sosyal medya hesaplarından bir video paylaşan Bachmann, adada yaşadığını doğruladı. Taşınma gerekçesi olarak da eşinin Dresden'deki baskıyı kaldıramadığını gösterdi. Evlerine yönelik iki ayda dört saldırı gerçekleştirildiğini, zulme uğradıklarını savunan Bachmann, taşınma kararını kendisinin ve ailesinin güvenliği için aldığını söyledi.

Bu fotoğraftan sonra istifa etmişti

Bachmann, Ocak 2015'te kendisini Hitler'e benzeterek çektirdiği fotoğrafı Facebook sayfasında, "O tekrar burada" iletisi ile paylaşmış, azınlıklara yönelik de aşağılayıcı ifadeler kullanmıştı. Dresden Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmanın ardından mahkeme Bachmann'ı Ocak 2016'da "halkı kışkırttığı" gerekçesiyle suçlu bulmuştu. Bachmann, tepkiler üzerine PEGIDA başkanlığından istifa etse de son birkaç aya kadar Pazartesi yürüyüşlerine katılmaya devam ediyordu.

Kaynak: Independent, Sachsische Zeitung

HABERE YORUM KAT