1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. “Din istismarı” deyip durdukları böyle bir şey olsa gerek!
“Din istismarı” deyip durdukları böyle bir şey olsa gerek!

“Din istismarı” deyip durdukları böyle bir şey olsa gerek!

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun peygamber soyundan geldiğini ancak bunu kimsenin bilmediğini söyledi.

15 Ocak 2022 Cumartesi 11:17A+A-

HAKSÖZ HABER

Sol-Kemalistlerin klişe haline gelen bir tepkileri vardır. “Din istismarı yapılıyor” şeklinde dile getirilen bu ezber cümle Müslümanların siyasi olarak attıkları adımlara karşı söylenegelir. İşin özünde İslami teamüllerin görünürlüğüne karşı bir konumlanışı ifade eden bu tepki dinin siyasete karışmaması gerektiği ön kabulünü içerir.

CHP’nin “muhafazakar açılımı” oldukça ilginç saikler üzerinden cereyan ediyor. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun peygamber soyundan geldiğini ancak bunu kimsenin bilmediğini söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Kaya, 'Genel başkanımızın bir huyu var 'Bu konuyu ben yaptım' diye anlatmıyor. Umreye gittiğini de kimse bilmez, anlatmaz çünkü. Peygamber soyundan geldiğini de kimseye anlatmaz. Sayın Tayyip Erdoğan'ın böyle bir geçmişi olsa kitaplar basar, bildboardları donatırdı' dedi.

'Genel başkanımızın dedesinin Alaşehir'de türbesi var' diyen Kaya, 'Ben ziyaret ettim. Ben de orada öğrendim genel başkanımız anlatmadı. Genel başkanımızın umreye gittiğini de rahmetli Oğuzhan Asiltürk'ten öğrendim. 'Genel başkanınızın umreye gittiğini, Kâbe'de gözünden şarıl şarıl yaşlar aktığını bilir misiniz? Ben bilirim ama' dedi. Bunları biz konuşmuyoruz CHP'yi inançlar konusunda eleştirebilecek çok az sayıda insan vardır. İmam hatiplerin açılışı, Diyanet'in açılışı CHP'yledir' ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun peygamber soyundan geldiğini, Kabe’de gözlerinin şarıl şarıl aktığını Yıldırım Kaya’dan öğrenmiş olduk. Sosyal medyada Kaya'nın bu sözleriyle en çok CHP'lilerin dalga geçtiğini de ifade etmek gerekiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı özelliklere sahip olsa bu durumu kendi lehine kullanacağını da iddia eden Kaya, kamuoyuna açıkladığı “inanılmaz” bilgilerle ne yapmak istiyor peki? “Din istismarı” deyip durdukları böyle bir şey mi acaba?

HABERE YORUM KAT

8 Yorum