1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Amerika’ya S-400 tepkisi: ABD’ye soracak değiliz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Amerika’ya S-400 tepkisi: ABD’ye soracak değiliz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Amerika’ya S-400 tepkisi: ABD’ye soracak değiliz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400’ün Sinop’ta test edilmesinin ardından ABD’den gelen itirazlara tepki gösterdi. “Amerika’nın bu yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz” diyen Erdoğan, “Herhalde bunu da kalkıp Amerika’ya soracak değiliz” ifadelerini kullandı.

24 Ekim 2020 Cumartesi 06:02A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma namazını Hz. Ali Camii'nde kıldıktan sonra, çıkışta basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Burada ABD’nin S-400’lerin testine gösterdiği tepkinin sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Bu testler doğrudur yapıldı, yapılıyor ve ABD'nin yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz. Çünkü biz elimizdeki bu tür imkanların testini yapmayacağız da neyi yapacağız? Herhalde bunu da biz kalkıp ABD'ye soracak değiliz. Dolayısıyla biz sadece S-400 değil, bunun dışında birçok hafif, orta, ağır silahlar bunların içinde ABD'den aldığımız birçok silahlar da var, bunların da testlerini yapıyoruz. Bundan sonra da yine aynı şekilde yapmaya devam edeceğiz...

Bu arada tabii Yunanistan'ın elinde S-300'ler var. Bırakın testleri, kullanıyor. Oraya böyle bir şeyi Amerika soruyor mu veya söylüyor mu? Yok. Yani burada özellikle Rusya'ya ait bir silah olması demek ki bu beyefendileri rahatsız ediyor. Biz kararlıyız, yolumuza da aynı şekilde devam ediyoruz."

 

HABERE YORUM KAT