1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Leyla Zana Bunlarla Gelecekse Gelmesin...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Leyla Zana Bunlarla Gelecekse Gelmesin...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Leyla Zana Bunlarla Gelecekse Gelmesin...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Leyla Zana ile görüşme, Cenevre-3, Başkanlık sistemi vb. aktüel konulara dair açıklamalarda bulundu.

29 Ocak 2016 Cuma 14:22A+A-

Cuma namazı çıkışı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Leyla Zana ile görüşmenin gerçekleşmesi için kendisinin Meclis'te yemin etmesi gerektiğini söyledi. Zana'nın danışmanının 3 başlıklı görüşme şartına da değinen Erdoğan, 'Kendisi bu 3 başlıkla görüşmeye gelecekse hiç gelmesin' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Biliyorsunuz muhalifler son anda Cenevre görüşmelerine katılmaktan vazgeçti. Esed güçlerinin ve Rusya'nın bombalaması muhaliflerde tepki oluşturuyor. Ilımlı muhalefete verilen sözler tutulmadı.

CİZRE'DE AMBULANSLARIN GÖREV YAPMADIĞI İDDİASI

Bunların hepsi yalan. Orada sürekli olarak ambulans var. Dün bakanımız da açıkladı. 5-6 ambulans orada bekletiliyor. Güvenli bölgeye ambulansların girmesi söz konusu değil. Yaralını al ambulans olduğu bölgeye getir. Bunu yapmıyorlar. Yapmadıkları gibi mecliste bile telefonla konferans yapmaya çalıştılar. Bu ideolojik yaklaşımla o ambulansları ateş menziline sokup, şoför olsun doktor olsun ölüme karşı karşıya bırakıyorlar.

Ambulanslar hazır ama bunlar yaralıları kasıtlı götürmüyorlar. Belki de yaralı yok. Ambulansları menzile sokarak bir üstünlük kurma çabası içerisindeler.

HDP'Lİ VEKİLLERİN AÇLIK GREVİ

Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi de yapabilirler şunu da yapabilirler bunu da. Bunların yeri parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Adeta taşeronu gibi hareket ediyorlar. Sen niye parlementoda değilsin de oradasın. Ne işin var senin orada? Sonra gidip yok açlık grevi yapacağız. Birileri açlık grevi yapıyor, eş başkanlarını biliyorsunuz sağda solda tatil yapıyor. Büyükada'da şu anda bisikletle tatilde olanlar da var.

Yazılı sözlü medyanın dikkat etmesi lazım. Mehmedimizin mücadelesi vatanımızın beka mücadelesidir. Cizre, Sur, Silop, buraların hepsi tertemiz hale gelinceye kadar, çalışmalarımızı bitirdik. Kentsel dönüşüm projesiyle yeniden yapılandıracağız.

BAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ HALK BULUŞMALARI

Bu görev sadece benim şahsi meselem değil. Bu konu ile ilgili ciddi manada rol alan arkadaşlarımız, akademisyenlerimiz, medya mensuplarımız var. Paneller, sempozyumlarla bu işi halkımıza anlatmak suretiyle dünyadaki başkanlık sistemlerinin uygulamalarını anlatacağız. 

LEYLA ZANA İLE GÖRÜŞECEK Mİ?

Zana'nın ilk önce yeminini yapması lazım. Yeminini yapmazsa böyle bir kabul söz konusu olmaz. Ancak geçenlerde yanındaki danışmanı Abdullah Öcalan'a özgürlük gibi 3 başlık açıkladı. Bu 3 başlıkla gelecekse gelmesine gerek yok

HABERE YORUM KAT

2 Yorum