1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bayramoğlu'ndan Zaman Muhabirine Sert İtham
Bayramoğlundan Zaman Muhabirine Sert İtham

Bayramoğlu'ndan Zaman Muhabirine Sert İtham

Ali Bayramoğlu, TESEV'in panelinde Zaman muhabiri Büşra Erdal'a "angaje" ve "cemaat tetikçisi" dedi.

19 Eylül 2012 Çarşamba 21:56A+A-
Gazeteci Yazar Ali Bayramoğlu, katıldığı bir programda kendisine soru soran Zaman Gazetesi yargı muhabiri Büşra Erdal'a hakaret etti.

Bayramoğlu'nun kendisine, "Sen cemaatin tetikçisisin." dediğini belirten Erdal, "Herhangi bir kurum ya da cemaatin temsilcisi değilim. Bir muhabir olarak soru sordum. Bayramoğlu'nun bu tahammülsüzlüğü neye dayanıyor? Çözemedim." dedi.

TESEV'in düzenlediği bir programda Gazeteci Yazar Ali Bayramoğlu, kendisine soru yönelten Zaman Gazetesi Muhabiri Büşra Erdal'a hakaret dolu sözler sarf etti. Kendisine edilen hakaretlere tepki gösteren Erdal, salonu terk etti. Bu arada Bayramoğlu, olaya müdahale eden eski Cumhuriyet Savcısı Reşat Petek ile de tartıştı.

"Özel yetkili mahkemelerin kaldırılması tartışmalıydı. Daha önce bir sürü önemli işler yapan hakim ve savcıların görevden alınması yargıda bir tramvaya neden olduğu hepimiz tarafından biliniyor. Ergenekon ve Balyoz gibi soruşturmaları yürüten mahkemelerin kaldırılmasının bundan sonra yürütülecek soruşturmalara etkisi olabilir mi? Bu görevliler yine taşın altına elini koyabilir mi? Bu konuda HSYK'nın yaklaşımı nedir? Bunu sorun olarak görüyor musunuz?" şeklinde soru sorduğunu ifade eden Büşra Erdal, Bayramoğlu'nun kendisine, "Sen angajesin." diye suçlayıcı bir şekilde konuştuğunu söyledi. Kendisinin böyle bir tepkiyi beklemediğini aktaran Erdal, "Çünkü konumuzun bununla alakası yok. Sadece toplantı ile ilgili bir soru sordum. Bununla da kalsa sorun değil. Bunu tolere edebilirim. Arkasından bana 'Sen cemaatin tetikçisisin. Gazeteci değil, tetikçisin.' diyerek çok ağır hitapta bulundu. Onu karaladığımı söyledi. Karalama olayı da sosyal paylaşım sitesi twittermış. Twitter'a çok sayıda yazarı eleştiren yazılar yazabiliyoruz. Ben de aylar önce Bayramoğlu ile ilgili Büşra Ersanlı'nın tahliyesi hakkında yazmıştım." ifadelerini kullandı. 

Bayramoğlu'na, "Ben ne köşe yazarıyım. Ne gazetede bir köşem var. Bu haber ile ilgili kendi gazetemde bir şey de yer almadı. Herhangi bir kurum ya da cemaatin temsilcisi de değilim." cevabını verdiğini dile getiren Erdal, "Bayramoğlu bana tetikçi demeye devam etti. Ben de salondan ayrılmak zorunda kaldım. Bayramoğlu hak ve özgürlükler konusunda liberal bir isimdi. Kamuoyunda öyle olduğu bilinir. Ancak bugün çok tahammülsüzdü. En azından bir tweet'e bile 'Sen tetikçisin' diyerek böyle bir yaklaşım sergilemesi ilginç geldi. Neye dayanıyor bu tahammülsüzlük çözemedim." diye konuştu. 

Ali Bayramoğlu'nun atılan twit sebebiyle rahatsızlığını kendisine söyleyebileceğini dile getiren Erdal, "Kendisi Twitter'da beni takip etmiyor diye biliyorum. TESEV gibi uluslararası saygınlığı olan kuruluşun HSYK gibi önemli bir konuda toplantısı var. Toplantıda kişisel bir sorun dile getiriliyor. Bence hem TESEV'in ortamına yakışmayan bir durum oldu, hem de bir köşe yazarının durumuna yakışmadı diye düşünüyorum." şeklinde konuştu. 

SABAH

HABERE YORUM KAT