1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Sarhoş müptezeller kiliseyi hedef aldı! Birileri yine faturayı Erdoğan'a kesti!
Sarhoş müptezeller kiliseyi hedef aldı! Birileri yine faturayı Erdoğan'a kesti!

Sarhoş müptezeller kiliseyi hedef aldı! Birileri yine faturayı Erdoğan'a kesti!

Kadıköy’de alkollü saldırganlar kilisenin kapısına çıkarak hayasız hareketler yaptı!

12 Temmuz 2021 Pazartesi 16:15A+A-

HAKSÖZ HABER

İstanbul Kadıköy’de alkollü bir grup saldırgan Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin duvarının üstüne çıkarak hayasızca dans ediyorlar! Herhangi bir mekanda dahi hoş karşılanmayacak bu hareketin ibadethanede yapılması inanç sahibi herkesi oldukça rahatsız etti.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından mahalle sakinleri yaptıkları paylaşımlarla duruma tepki gösterdiler. Anlaşılan o ki hadisenin geçtiği bölgede bu tarz meşum olaylar çok sık yaşanıyor.

Alkollü bir insan yeteri kadar tehlikeliyken sarhoşlar topluluğu ise her şeyi yapabilecek bir kalabalık anlamına geliyor. Buna kilise duvarında saygısız hareketler yapmak da dahil! O saatte eşiniz ve çocuklarınızla oradan geçmek durumunda kaldığınızı düşünün… Düşüncesi bile yeteri kadar ürkütücü! Alkol kullanımının sonucunda yapılan iğrençliklerin cezai müeyyidelerinin artırılması gerektiğine bir diğer kanıt daha!

Surp Takavor Ermeni Kilisesi’ne aslında tüm ibadethanelere yapılan bu saygısızlığın ardından çok enteresan bir şey daha yaşandı.  Al Monitor yazarı Pinar Tremblay bu meşum hadisenin sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ilan etti. Yeni Şafak’ın aktardığına göre Californiya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pınar Tremblay, görüntüyü “Erdoğan'ın eşkıyalarının Türkiye'deki Hristiyanlara yaptığı budur” ifadesiyle paylaştı.

resized-e1682-c5c0ccdfe6djscuwyacpn5n.jpg

Erdoğan bildiğimiz kadarıyla en son attığı her adımla içki vb. mefsedeti engellemek ve Türkiye’ye şeriatı getirmekle sorumlu tutuluyordu. İçki içip kafayı bulan müptezellerin yaptıklarından da onun sorumlu olması çok enteresan gerçekten!

HABERE YORUM KAT

8 Yorum