Yaalon: "Batı Yaka'dan Çekilmemiz Mümkün Değil"

30.09.2014 20:49
Yaalon: "Batı Yaka'dan Çekilmemiz Mümkün Değil"
Moshe Yaalon, işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu'nun bazı Arap ülkelerinin de katılımıyla Filistinlilerle barış yapmayı önerdiğini ve işgal güçlerinin Batı Yaka'dan çekilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

İşgal rejimi savaş bakanı Moshe Yaalon, işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu'nun bazı Arap ülkelerinin de katılımıyla Filistinlilerle barış yapmayı önerdiğini ve işgal güçlerinin Batı Yaka'dan çekilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Ulusal Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü'nün Tel Aviv'de bugün (30 Eylül Salı) düzenlediği panelde konuşan Yaalon, işgal güçlerinin Yehuda ve Es-Samira'dan (Batı Yaka'dan) çıkmasının mümkün olmadığını ve Gazze Şeridi'nde olduğu gibi Batı Yaka'da da bir "terörist" yapının yetişmesine izin verilemeyeceğini belirtti.

Yehuda ve Es-Samira'dan Ben Gurion Havaalanı'na havan topu atılmasına izin verecek ve Ramat David Havaalanı'ndan askeri uçakların kalkışını engelleyecek bir durumu kabul edemeyeceklerini söyleyen Yaalon, Filistinlilerle barışta siyasi ufka ulaşmanın yirmi yıl boyunca arka arkaya çöken eski anlayışlara değil bölgede meydana gelecek değişikliklere bağlı olduğunu ifade etti.

Netanyahu'nun sözcüsü Ofir Gendelman, bu sabah işgal radyosuna yaptığı açıklamada, işgal rejimi başbakanının Beyaz Saray'da ABD Başkanı Barack Obama'yla görüşmesinde bölgedeki değişikliklerden yararlanarak ılımlı Arap ülkeleriyle işbirliği üzerine kurulu yeni bir tavır benimsemeyi önereceğini söyledi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim