1. HABERLER

  2. İLAN

  3. TANITIM

  4. “Vicdanların Felç Olduğu Yer: Suriye” Paneline Davet
“Vicdanların Felç Olduğu Yer: Suriye” Paneline Davet

“Vicdanların Felç Olduğu Yer: Suriye” Paneline Davet

21 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’de Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde “Vicdanların Felç Olduğu Yer: Suriye” başlıklı bir panel yapılacak.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Bütün dünya gözlerini Irak’ta yaşanan gelişmelere çevirmişken Suriye’de Beşşar Esed’e bağlı rejim güçleri ve çeteler katliamlarına devam ediyorlar. 2011 Martından bu yana devam eden saldırılarda yaklaşık 200 bin kişi hayatını kaybetti; yüz binlerce insan -önemli bir kısmı ağır olmak üzere- yaralandı. Kayıpların sayısının bilinmediği ülkede milyonlarca kişi de mülteci duruma düştü.

Tam anlamıyla “vicdanların felç olduğu bir yer” oldu Suriye.

Dikkatleri Suriye’de yaşanan vahşete çekmek ve Suriyeli kardeşlerimizle ilgili sorumluluklarımızı hatırlatmak amacıyla 21 Haziran Cumartesi günü Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde bir panel yapılacak. Uluslararası Doktorlar Birliği (AID) ve İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen program 20.00’de başlayacak.

Panele Rabia Platformu Genel Koordinatörü Cihangir İşbilir, Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpay ve Uluslararası Doktorlar Birliği Başkanı Mevlüt Yurtseven konuşmacı olarak katılacaklar. Yardım çağrılarının da yapılacağı panele müsait olan tüm kardeşlerimizin katılımını bekliyoruz.

suriye-afisi-001.jpg

HABERE YORUM KAT