Suudi Arabistan Hizbullah'ı 'Terör Listesi'ne Aldı

26.11.2015 14:16
Suudi Arabistan Hizbullah'ı 'Terör Listesi'ne Aldı
Suudi Arabistan yönetimi, teröre destek verdiklerini gerekçesiyle Hizbullah örgütü ile irtibatlı şirketleri ve 12 Hizbullah yöneticisini "terör listesi"ne aldı.

Suudi Arabistan'ın, teröre destek verdikleri gerekçesi ile Lübnan Hizbullah örgütü mensubu 12 yöneticiyi ve örgüte bağlı şirketleri "terör listesi"ne aldığı bildirildi.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan Riyad hükümeti İçişleri Bakanlığı açıklamasına göre, "Teröre destek verdikleri ve Ortadoğu'da terör faliyetleri yürüten Hizbullah örgütü yararına çalıştıkları gerekçesiyle örgüte bağlı şirketlerin ve 12 Hizbullah yöneticisinin terör listesine alınarak söz konusu firmaların ülkede faaliyet göstermesinin yasaklandığı ve ülkedeki mal varlıklarının dondurulduğu" belirtildi. 

Açıklamada, "Ali Musa Dakduk, Muhammed Kevserani, Muhammed Yusuf Ahmed Mansur, Ethem Tabace, Kasım Hacic, Hüseyin Ali Faur, Mustafa Bedreddin, İbrahim Akil, Fuad Şukr, Abdunnur Eş-Şeglan, Muhammed Necib Kerim ve Muhammed Selman Fevvaz'ın terör listesine alınan şahıslar olunduğu ve bunlara bağlı olan şirketlerinde terör listesine alındığı" ifade edildi.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim