1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Suriye’de ABD mi Rusya mı?
Suriye’de ABD mi Rusya mı?

Suriye’de ABD mi Rusya mı?

Antiemperyalist tepkiyi sadece ABD’ye hapseden tüm işbirlikçilere karşı, Suriye’deki katliamda en az ABD kadar suçlu olan Kapitalist Rusya ve ABD’nin anlaşmalısı İran’ın cürümlerini ifşa etmek mü’minlerin üzerine borçtur.

A+A-

Hamza Türkmen / Haksöz Haber

Osmanlıca el yazması Risale-i Nur külliyatı kültüründen biliyorum ki, Said Nursi 21. yüzyılda Ehli Kitab boyutunu öne çıkarttığı ABD ile ittifak yaparak Komünist Rusya’yı yeneceğimizi söylüyordu. Rahmetli Nursi’nin ebced hesapları tutmadı ve SSCB 1991’de yıkıldı.

Lise’deki ilk yıllarımda MTTB Ortaöğretim Komitesi yönetimindeydim. Ancak o dönemde Mücadele Birliği, Yeniden Milli Mücadele diye bir haftalık mecmua çıkartmaktaydı ve bu mecmua İstanbul’un merkezi meydanlarında ve seyyar gezici ekiplerle Anadolu şehirlerinde kısa hitabetlerle ve sloganlarla bağıra bağıra satılırdı. Bu hareketin İslam’ın inkılâpçı/devrimci yorumundan etkilenmiş ve liseli yıllarımda bu kervana katılmıştım.

Lise’de iken dersleri kırıp mecmua satış seanslarına katıldığım kareler heyecan doluydu. Kadıköy Vapur İskelesi’nde, İstiklal Caddesi’nde, oturduğum semtteki merkez camiinde Cuma namazı çıkışlarında…

Yazının Devamı >>>