'Son Filistinli Ülkesine Dönene Kadar Mücadelemiz Sürecek'

28.11.2015 21:31
'Son Filistinli Ülkesine Dönene Kadar Mücadelemiz Sürecek'
1948 Filistin İslami Hareketi lideri Salah, "Son Filistinli mülteci ülkesine dönene kadar işgale karşı mücadelemiz sürecek" dedi.

İsrail'in, 1948 Filistin İslami Hareketi'nin faaliyetlerinin yasaklanması, ülkenin kuzeyindeki Ummul Fehim şehrinde on binlerce kişi tarafından protesto edildi.

İsrail'deki Arap vatandaşlarını İzleme Yüksek Komitesi'nin çağrısıyla kuzeydeki Ummul Fehim şehrinde düzenlenen protestoya, İsrail parlamentosundaki Arap milletvekilleri, Arapların yaşadığı şehirlerin belediye temsilcileri ve İslami Hareketi lideri Raid Salah'ın da aralarında bulunduğu farklı kesimlerden on binlerce İsrail vatandaşı Filistinliler katıldı.

Şehir merkezinde yürüyüşe geçen kalabalık, ellerinde Filistin bayrakları taşıyarak, İsrail'in 1948 Filistin İslami Hareketi'ni "yasa dışı örgüt" ilan etme kararına karşı direnecekleri yönünde sloganlar attı.

Yürüyüşün ardından konuşma yapan Salah, İsrail'in hareketi yasaklama kararını "kör nefret" olarak niteleyip, kınadı. 

Salah, "(İsrail) Siz bu yasağı ilan ettiniz gün şunu söyledim: 'İslami Hareket şimdi başladı ve ben de bu hareketin lideriyim'. Bizler ırkçılık ve nefreti yeneceğiz. Son Filistinli mülteci ülkesine dönene kadar işgale karşı mücadelemiz sürecek. Kudüs semalarında Filistin'in bağımsızlık bayrağını dalgalandırmadan mücadeleyi bırakmayacağız" dedi. 

Konuşması sırasında sözleri sık sık "Canımız, kanımız sana feda olsun ey Aksa" sloganlarıyla kesilen Salah, "İsrail toplumuna da seslenerek şunu söylemek istiyorum: (İsrail Başbakanı Binyamin) Netanyahu sizi bir belirsizliğe doğru sürüklüyor, bunun farkına varın" diye konuştu.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim